27. 01. 2018 15:28 , článok bol aktualizovaný 27. 01. 2018 19:12 | BRATISLAVA/TV Markíza

Na bratislavskom sídlisku našli v kontajneri mŕtveho novorodenca

Jeho matka stále uniká pred spravodlivosťou, pomôžte ju nájsť.

Polícia na mieste činu, kde našli mŕtveho novorodenca.
Polícia na mieste činu, kde našli mŕtveho novorodenca. Foto: TV Markíza

Ohavný nález na bratislavskom sídlisku. V kontajneri našli mŕtveho novorodenca. Polícia už začala trestné stíhanie. Mužom zákona sa zatiaľ nepodarilo vypátrať krkavčiu matku. Verejnosť prosia o pomoc.

Policajné hliadky prišli na sídlisko do bratislavského Nového Mesta krátko po 13.00 h.

Podľa informácií TV Markíza ich sem privolal muž, ktorý pri vyhadzovaní odpadkov objavil v kontajneri nehybné telo malého dieťaťa.

Novorodenca našli iba asi 150 metrov od sídla bratislavskej mestskej polície.

Približne dve hodiny od ohavného nálezu prišiel na miesto súdny lekár. Po asi štvrťhodinovej prehliadke bolo jasné, že ide o telo malého chlapca. Podľa našich informácií bolo zakrvavené telo dieťaťa zabalené v deke.

„Policajti miesto nálezu zabezpečili. Pre zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva," povedala krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Kontajner sa nachádza vo vnútrobloku a policajti si aj preto overovali, či náhodou matka novorodenca nebýva v niektorej z okolitých bytoviek.

Pohľad na miesto, kde našli telo mŕtveho dieťaťa.
Pohľad na miesto, kde našli telo mŕtveho dieťaťa. Foto: TV Markíza
 

Boli vo všetkých vchodoch, ktoré obklopujú kontajner. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre zločin vraždy novonarodeného dieťaťa matkou. Ďalšie okolnosti k prípadu sú v súčasnosti predmetom intenzívneho vyšetrovania.

Krkavčia matka je podľa našich informácií stále na slobode. Polícia vyzýva ľudí, aby jej pomohli s objasňovaním prípadu. Akékoľvek informácie môžu oznámiť na bezplatnom čísle polície 158 alebo osobne, na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce