06. 02. 2018 15:57 | RUŽOMBEROK/TV Markíza

Siedmaci majú podľa učebnice angličtiny vymyslieť vraždu, rodičia sú pobúrení

Učitelia angličtiny si sériu týchto učebníc pochvaľujú. No na text o vražde majú rôzne názory.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Vyriešiť vraždu, alebo ju rovno celú vymyslieť. Aj takéto úlohy dostávajú žiaci na slovenských základných školách. Na učebnice pre siedmakov sa nám posťažovali viacerí rodičia z Liptova. Takéto niečo podľa nich do učiva pre deti nepatrí.

John Ross, filmová hviezda, zomrel včera. 2.10 popoludní padol výstrel a John Ross bol mŕtvy. Tak sa príbeh vraždy začína a pokračuje opisom zbrane, domu a osôb očami detektíva.

„Baví ich ten príbeh rekonštruovať, premýšľať nad tým, opisovať situáciu, ktorá sa diala a baví ich rozmýšľať o tom, kto je páchateľom," povedala učiteľka angličtiny Jana Dikantová.

Aj takto sa siedmaci učia minulý čas. Zahraničné učebnice angličtiny s názvom Project od vydavateľstva Oxford a majú tzv. odporúčaciu doložku ministerstva školstva.

Učitelia angličtiny si sériu týchto učebníc pochvaľujú. No na text o vražde majú rôzne názory. Niektorí hovoria, že potrebný nie je. Pre iných je to zas prostriedok na zlepšenie slovnej zásoby.

Ministerku školstva informácia o učebnici udivila. No povedala, že aj keď ju jej rezort spolu s mnohými inými odporúča, rozhodnutie je iba na škole.

„Pokiaľ škola si sama takúto učebnicu vybrala, tak jednoducho je zodpovednosť školy, že si ju vybrala," uviedla ministerka školstva Martina Lubyová.

Rodičom zo všetkého najviac prekáža záverečná úloha. Deti majú podľa nej vymyslieť nový príbeh vraždy v knižnici a majú rozhodnúť, ako sa stala. Majú vraj teda prakticky zosnovať vraždu.

 


VIAC Z Domáce