01. 02. 2018 14:01 , článok bol aktualizovaný 01. 02. 2018 16:08 | DUNAJSKÁ STREDA/TV Markíza

Čierna dodávka láka deti na juhu Slovenska: Polícia vyzýva k opatrnosti aj rodičov

Deti sa ale zatiaľ zachovali správne a pomoc cudzích ľudí odmietli.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: maxuser/shutterstock.com

Rodičia v Hornej Potôni neďaleko Dunajskej Stredy majú obrovský strach o svoje deti. Boja sa ich únosu. Do tmavého auta ich vraj láka posádka pod zámienkou, že ich odvezie domov. V pohotovosti je už polícia i kriminálka.

Deti lákajú do vozidla dvaja muži bez predného evidenčného čísla. Pohybujú sa vraj v okolí základnej školy uprostred obce.  

Po chodníku chodí okolo obeda zo školy domov vyše sto detí. Jedno z nich, jedenásťročný chlapec, vraj, prišiel domov mimoriadne prestrašený.

Rodičom povedal, že ho sledovalo tmavé auto asi 500 metrov. Potom šofér otvoril dvere a chcel, aby doň nasadol. Vodič mal vraj tmavé okuliare a druhý muž tetovanie na krku.

"Lákali, že im volala matka, a že nech nastúpi do auta a zoberú ho domov," povedal riaditeľ školy.

Chlapcov otec utekal na políciu. "Apelujeme na rodičov a blízkych, aby s týmito prípadmi oboznámili svoje deti. Odporúčame, aby sa menšie deti pohybovali pod dozorom dospelého a staršie deti sa pohybovali v skupinách," uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Policajti zvýšili ostražitosť a podobe postupuje aj vedenie školy. "Sme oznámili žiakom na triednickej hodine, sme ich upozorňovali, aby nenasadali do tých cudzích áut, aby neposlúchli týchto ľudí, samozrejme," hovoril riaditeľ školy.

Polícia pripomína, že bezplatnú linku 158 môžu kontaktovať aj deti - v prípade akéhokoľvek podozrivého kontaktu s cudzími ľuďmi.

"Polícia má v rukách záznam z obecnej priemyselnej kamery. Ten by  im mohol pomôcť zistiť komu auto patrí a kto sú tí muži, ktorí údajne lákajú deti do vozidla," dodala Linkešová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce