05. 02. 2018 18:30 , článok bol aktualizovaný 05. 02. 2018 19:13 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Do problémov ho dostal vtip na sociálnej sieti: Našiel sa v ňom Jozef a zažaloval ho

Muž, ktorého mal medzi priateľmi, si totiž myslí, že vtip je o ňom.

František na sociálnej sieti pravidelne uverejňuje vtipy.
František na sociálnej sieti pravidelne uverejňuje vtipy.

Na sociálnej sieti zverejnil vtip a teraz to bude musieť vysvetľovať na súde. Muž, ktorého mal medzi priateľmi, si totiž myslí, že vtip je o ňom. A žiada ospravedlnenie. Je v ňom totiž jeho krstné meno a stal sa terčom posmechu.

František na sociálnej sieti pravidelne uverejňuje vtipy. Tento ho ale dostal do problémov.

"Ten vtip znel takto - ako zistíme, že prihriatému Mirkovi zdochla koza? Odpoveď - jeho priateľ Jožko má vyťahané uši," povedal zažalovaný František Gregor.

To, čo ale nasledovalo po zverejnení vtipu, nečakal. Ozval sa Jozef a Františka zažaloval.

"Čuduj sa svete nejaký Jozef konkrétny sa v tomto vtipe našiel, podal na mňa najskôr trestné oznámenie, to mu neprešlo a tak podal žalobu," uviedol František.

Z okresného súdu v Partizánskom dostal František list. Dočítal sa, že je vytýčené pojednávanie, na ktorom sa spor pre jeho vtip bude predbežne prejednávať.

"Žalobou o ochranu osobnosti sa žalobca domáha voči žalovanému ospravedlnenia," uviedla zástupca hovorcu súdov v Trenčianskom kraji Jana Šimková.

Jozef, ktorý sa vo vtipe našiel, síce vo vyjadrení v žalobe priznal, že priezvisko zverejnené nebolo, no ľudia z jeho okolia si ho, vraj, so žartom spájajú. To, František odmieta a tvrdí, že mená sú náhodné.

"Ja by som skôr odporúčal ďalším na Slovenku 170-tisíc Jozefom, aby podali na mňa žalobu a nech sa tým súd zaoberá, nech všetky kauzy dá nabok, nejakých mafiánov černákovcov, všetkých nech dá nabok a nech sa zaoberá takýmito kauzami," povedal František.

"Toto je zaujímavý prípad, možno je do budúcna aj určitou výstrahou, pretože za určitých okolností niektorý údaj vyslovený nemierene môže spôsobiť niekomu inému škodu, záleží v akom prostredí je vyslovený," vysvetlil právnik Róbert Pietrik.

No, podľa právnika to súd nebude mať jednoduché. A zisťovať bude musieť všetko, čo bolo vo vtipe spomenuté.

"Podľa môjho názoru sa určite súd bude musieť zaoberať všetkými skutočnosťami nevymíňajúc aj túto kozu," hovoril právnik.

Aj tento prípad dokazuje, že moderná internetová doba vie pomôcť, pobaviť, no aj dostať ľudí do problémov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce