06. 02. 2018 17:26 | ROŽŇAVA/TV Markíza

Pod cestármi sa na Soroške prepadla krajnica: Skončili v strmej rokline

Juhovýchod Slovenska opäť zasiahla silná snehová búrka.

Pri pohľade do strmej rokliny môže vodič hovoriť o zázraku.
Pri pohľade do strmej rokliny môže vodič hovoriť o zázraku. Foto: TVNOVINY.sk

Snehová nádielka strpčuje život obyvateľom v okolí Rožňavy. Problémy mali nielen motoristi, ale aj cestári. Jedno z posýpacích vozidiel sa v pondelok zrútilo do strmej rokliny.

Juhovýchod Slovenska opäť zasiahla silná snehová búrka. Pod vozidlo cestárov sa na horskom priechode Soroška prepadla krajnica. Auto sa zrútilo do osemmetrového zrázu.

„Bohužiaľ vo večerných hodinách sa nám stala nehoda, keď vodič z neznámych príčin zišiel z cesty a skončil v priekope," povedal vedúci Správy ciest v Rožňave Peter Kliment.

Pri pohľade do strmej rokliny môže vodič hovoriť o zázraku, že sa mu nestalo nič vážne. „Vyviazol len s drobnými škrabancami, je v nemocnici na pozorovaní," uviedol Peter Kliment.

Auto plne naložené štrkom vážilo vyše 20 ton. Nebolo jednoduché ho vytiahnuť. Aj preto bol horský priechod až do skorého rána uzavretý.

V Rožňave a okolí napadlo niekoľko desiatok centimetrov čerstvého snehu. Niektoré kamióny zapadli, iné zas radšej ostali stáť na parkoviskách. Cestári mali čo robiť, aby udržali cesty prejazdné. „Situácia je tak vážna, že máme výpomoc aj zo susedných stredísk," hovoril Kliment.

A so snehom sa natrápili aj ľudia z regiónu. Masy snehu predsa musel niekto odpratať.

Viac v reportáži Televíznych novín:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce