07. 02. 2018 19:30 | BANSKÁ ŠTIAVNICA/TV Markíza

V prípade tragédie, kedy odtok bazéna v Banskej Štiavnici vtiahol chlapca, padli obvinenia

Dva roky sa nič nehýbalo, no nakoniec sa prípadu ujala generálna prokuratúra.

Štvrták Janko sa utopil v decembri 2015.
Štvrták Janko sa utopil v decembri 2015. Foto: TVNOVINY.sk

Po rokoch sa pohlo vyšetrovanie tragédie z plavárne v Banskej Štiavnici, pri ktorej prišiel o život desaťročný chlapec. Vtiahol ho odtok na dne bazéna. Obvinili ľudí, ktorí mali byť zodpovední za toto nešťastie.

Štvrták Janko sa utopil ešte v decembri 2015. Po skončení plaveckého tréningu sa v rámci hry s chlapcami ponoril do štvormetrovej hĺbky až k nezakrytej odtokovej rúre. Tá chlapca do pol pása vtiahla. Zaseknutý zostal pod hladinou bez kyslíka niekoľko minút. Po prevoze do nemocnice v Banskej Bystrici chlapec zomrel.

Okamžite po tragédii na plavárni polícia začala s jej vyšetrovaním. Dva roky sa nič nehýbalo, no nakoniec sa prípadu ujala generálna prokuratúra.

„V tomto prípade bolo vznesené obvinenie dvom osobám pre prečin všeobecného ohrozenia. Obvinení sú stíhaní na slobode," povedala krajská hovorkyňa polície v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Jedným z nich je konateľ spoločnosti, ktorá mestskú plaváreň prevádzkuje. „Každý deň od tej udalosti to je dva roky, dva mesiace aj pár dní, myslím na tú situáciu. Je mi ľúto, že sa také niečo stalo a to, čo prežívam ja nie je nič oproti tomu, čo prežívajú rodičia," uviedol obvinený prevádzkovateľ mestskej plavárne Pavel Bačík.

Vyšetrovatelia vinia aj vtedajšieho údržbára plavárne. Pár dní po tragédii ostal práce neschopný. Do zamestnania sa už nevrátil. Dnes je z neho invalidný dôchodca. Navštívili sme ho doma. Na kameru nechcel hovoriť. Vlastnú zodpovednosť za nešťastie však odmieta. Rodičia nebohého chlapca na výsledky vyšetrovania s napätím čakali.

„Veríme, že sa už ďalšie vyšetrovanie nebude zbytočne naťahovať, nakoľko si myslíme, že by to neprospelo žiadnej zo zúčastnených strán. Dúfame, že na konci tohto celého procesu bude spravodlivé rozhodnutie a pravda vyjde na povrch, hoci život nášmu synovi Jankovi to už nevráti. Ďakujeme vám všetkým za podporu," reagoval otec utopeného chlapca Ján Mojička.

 


VIAC Z Domáce