15. 02. 2018 10:00 , článok bol aktualizovaný 15. 02. 2018 11:54 | BRATISLAVA/kacs

Bombový poplach vo viacerých mestách na Slovensku: Výbušniny napokon nenašli

Popoludní prišiel ďalší email, bombu hľadajú na Krajskom úrade v Trenčíne.

Budova Klientskeho centra v Bratislave.
Budova Klientskeho centra v Bratislave. Foto: TV Markíza

Bombový poplach vo viacerých mestách na Slovensku. Neznámy páchateľ spôsobil rozruch a mailom rozposlal informáciu o tom, že sa v niektorých štátnych inštitúciách nachádza nástražný výbušný systém. 

Bombu hľadali v budove ministerstva vnútra na Panenskej ulici v Bratislave. V hlavnom meste evakuovali aj celú budovu ministerstva vnútra na Drieňovej ulici, kde sa nachádza operačné stredisko hasičov a tiež civilnej ochrany. Pyrotechnici zasahovali aj na Prezídiu Policajného zboru a v klientskom centre na Tomášikovej ulici, kde si ľudia chodia vybavovať doklady. 

Budova Klientskeho centra v Bratislave.
Budova Klientskeho centra v Bratislave. Foto: TV Markíza
 

Oznámenia o výbušninách sa netýkali len Bratislavy. Bombu hľadali aj na Okresnom úrade v Novom Meste nad Váhom a v Prešove na hasičskej stanici.

Popoludní zaznamenali ďaľšie oznámenie o uložení bomby, tentoraz v budove Krajského úradu v Trenčíne.

"Ihneď po prijatí oznámenia boli zo strany polície vykonané všetky potrebné úkony, ktoré pravdivosť tohto oznámenia nepotvrdili. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy," informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce