22. 02. 2018 17:15 | HRIŇOVÁ/TV Markíza

Furmani, ktorí na pretekoch kopali koňa, dostali pokutu 150 eur

V Hriňovej majú furmanské preteky dlhoročnú tradíciu, ani pre tento incident ju mesto ako organizátor, nechce prerušovať.

Furmani kopali koňa
Furmani kopali koňa Foto: TV Markíza

Furmani, ktorí na pretekoch zbili koňa, dostali pokutu. Peňažný trest dali aj organizátorovi. Kým ale mesto Hriňová chce v tradícii furmanských pretekov pokračovať, furmani vravia, že s tým skončili.

Amatérske zábery, ktoré šokovali množstvo ľudí. Furmanské preteky v Hriňovej, kôň zrejme odmieta poslúchať, furman ho udiera aj surovo kope. 

Pohoršujúci incident skúmali policajní vyšetrovatelia aj úrady. Teraz ho uzavreli a týranie zvieraťa vylúčili. 

„Nepreukázalo sa, že by išlo o spáchanie trestného činu, spisový materiál sme preto postúpili regionálnej potravinovej a veterinárnej správe vo Zvolene," povedala policajná hovorkyňa v Banskej Bystrici Mária Faltániová. 

Takto to vyhodnotili úradníci veterinárnej a potravinovej správy. „Samotný furman použil neadekvátne prostriedky na povzbudzovanie silových vlastností koňa," vysvetlil šéf veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš.

„Mne ako organizačnému riaditeľovi pretekov bola uložená pokuta vo výške 210 eur, na mieste som to zaplatil," povedal organizátor pretekov. 

Po stopäťdesiat eur zaplatili aj obaja furmani. Dnes sa nám s nimi nepodarilo spojiť, pracovali v lese a nemali mobilný signál. V mieste bydliska jedného z nich, ktorý má povesť dobrého chovateľa koní, sme ale zastihli jeho partnerku.

„To bola taká emócia okolo toho urobená. Oboch ich to ale veľmi mrzí," povedala. Na žiadnu súťaž sa vraj už nechystajú.

V malebnej Hriňovej majú furmanské preteky dlhoročnú tradíciu, ani pre tento incident ju mesto ako organizátor, nechce prerušovať.

Viac nájdete v reportáži Martiny Kašiarovej.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce