26. 02. 2018 16:48 | BRATISLAVA/mm

Tom Nicholson si myslí, že vláda už vie, kto stojí za vraždou Jána Kuciaka

Obaja novinári začali pred časom spolupracovať na prípade údajného kradnutia eurofondov.

Na snímke investigatívny novinár  Tom Nicholson
Na snímke investigatívny novinár Tom Nicholson Foto: TASR/Michal Svítok

Slovenskom dnes ráno otriasla vražda novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Motív s veľkou pravdepodobnosťou súvisel s jeho prácou. Generálny prokurátor Jaroslav Čižnár povedal, že ak sa táto verzia potvrdí, tak rozpúta peklo.

Vyšetrovanie je stále na začiatku, kompetentní zatiaľ nechcú viac povedať. Investigatívny novinár Tom Nicholson však načrtol, čo by mohlo byť za vraždou mladého novinára.

Podľa vlastných slov začal pred časom spolupracovať s Jánom Kuciakom. Naposledy boli v spojení minulý týždeň, keď si vymenili informácie o údajnom kradnutí eurofondov.

„Týka sa to prítomnosti pravdepodobne talianskej mafie na východnom Slovensku. Išlo o podozrenie, že kradnú eurofondy a posielajú ich naspäť do Talianska," povedal Nicholson v rozhovore pre Denník N.

Zároveň naznačil, že nitky môžu viesť až k slovenským politikom. „Hlavný organizátor napísal pred voľbami v roku 2016 status na Facebook s menami troch predstaviteľov Smeru, ktorých treba voliť. Išlo o mená: Stanislav Kubánek, Peter Chudík a Viliam Jasaň. Predpokladám, že to napísal preto, lebo im Smer bol nápomocný," vysvetlil Nicholson.

Na otázku, čo si myslí o tom, že vláda dá milión eur tomu, kto pomôže dolapiť vraha, odpovedal stručne. „Myslím si, že vláda už vie, kto za tým stojí," uzavrel Nicholson.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce