26. 02. 2018 19:52 | PIEŠŤANY/TV Markíza

Manželia zo Sokoloviec tvrdia, že vinou lekára prišli o vytúženú dcérku

Zdrvený otec sa obrátil na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a tiež aj na na políciu, kde podal na piešťanskú nemocnicu trestné oznámenie

Zdrvený otec sa už obrátil na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a tiež aj na na políciu.
Zdrvený otec sa už obrátil na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a tiež aj na na políciu. Foto: TV Markíza

Zrútil sa im svet. Manželia zo Sokoloviec pri Piešťanoch tvrdia, že vinou lekára v piešťanskej nemocnici prišli o vytúženú dcérku. Cisársky rez pôrodník odkladal, aj keď matka mala veľké bolesti a keď sa preň napokon rozhodol, bolo už neskoro.

Martina Špánika sme stretli pri hrobe jeho dcérky. Na cintorín chodí zapáliť sviečku a pomodliť sa každý deň. Na prvé spoločné dieťa s manželkou sa veľmi tešili. Už mali všetko pre dcérku pripravené. Kočík, hračky, postieľku i oblečenie.

O dieťa sa manželia snažili štrnásť rokov. Martinova manželka mala vraj bezproblémové tehotenstvo. Chodila na pravidelné kontroly, cítila pohyby dieťatka a deväť mesiacov si viac menej užívala.

Tehotná žena prišla do piešťanskej nemocnice 4. februára s bolesťami brucha. To už sedem dní prenášala. Lekár jej údajne povedal, že všetko je v poriadku a musí čakať.

Pri kontrole, na ktorú žena chodila každé dve hodiny sa zistilo, že bábätko nejaví známky života.

Išlo o sekundy. Lekár tam údajne nebol, a tak ho museli sestričky narýchlo pozháňať. Eriku previezli na operačný sál, kde jej urobili cisársky rez. Bábätko už ale bolo mŕtve.

Vedenie nemocnice poskytlo nasledujúce stanovisko: „Vedenie nemocnice bolo informované o vzniknutej situácii, vyslovuje úprimnú ľútosť manželom Špánikovým, ale k prípadu sa bližšie vyjadríme až po prešetrení Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý ako jediný sa môže vyjadriť k správnosti poskytnutej zdravotnej starostlivosti."

Zdrvený otec sa už obrátil na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a tiež aj na na políciu, kde podal na nemocnicu trestné oznámenie.

Manželia nebohého dievčatka sú presvedčení, že ak by lekár zasiahol skôr, nemuselo sa to skončiť takto tragicky. Prípad budeme sledovať.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce