27. 02. 2018 19:31 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Mazurek na súde namietal znalca. Pýtal sa ho, či je Žid

Pred súdom vypovedal znalec z oblasti sociológie a politológie Max Steuer.

Milan Mazurek na špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici.
Milan Mazurek na špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici. Foto: TV Markíza

Kotlebovec Milan Mazurek na súde vzniesol šokujúcu námietku. Prekážal mu údajný židovský pôvod znalca. Práve jeho výpoveď ho má podľa prokurátora usvedčovať z nenávistných rečí na adresu Rómov.

Policajti ráno pred pojednávaním uzavreli ulicu pred budovou špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici. Prívrženci Kotlebovej strany tak nerušili hlučnými výkrikmi priebeh pojednávania. Prokurátora museli pri príchode do budovy sprevádzať ochrankári.

Pred súdom vypovedal znalec z oblasti sociológie a politológie Max Steuer. Práve na jeho posudku stojí podľa prokurátora trestné stíhanie obžalovaného za jeho výroky na adresu Rómov, ktoré odzneli v rádiu Frontinus.

Keď sa k slovu dostal Milan Mazurek, všetkých prítomných šokoval svojou otázkou - opýtal sa totiž na rasový pôvod znalca, no a ten odmietol na takúto otázku odpovedať.

Podľa prokurátora nie je možné lustrovať znalca z dôvodu jeho pôvodu.

Milan Mazurek je obžalovaný z toho, že jeho reči v rozhlasovej relácii mali podnecovať nenávisť a hanobiť Rómov. Od začiatku procesu opakuje, že je nevinný. Sudca dnes pojednávanie odročil na polovicu apríla.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce