28. 02. 2018 11:25 , článok bol aktualizovaný 28. 02. 2018 16:53 | BRATISLAVA/mm, TASR

Bratislavská bunka ĽSNS šokovala verejnosť: V podstate bol popravený zločinec

Reagovala tak na vraždu mladého novinára Jána Kuciaka.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Dvojnásobnú vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky odsúdili všetky politické špičky. V stredu sa k nim pridala aj strana ĽSNS.

Takýto čin sa podľa kotlebovcov nedá ospravedlniť, zároveň však dodávajú, že má pre nich život každého človeka rovnakú hodnotu. Informoval o otm podpredseda ĽSNS Milan Uhrík.

"Rovnakú hodnotu má pre nás život mladého novinára aj život napríklad slušného dôchodcu z východného Slovenska. Ak by sa vláda a polícia viac venovala ochrane všetkých slušných ľudí na Slovensku, tak by sa ani táto brutálna vražda možno nemusela stať," uviedla ĽSNS. Dvaja zavraždení ľudia je podľa strany príliš silné memento na to, aby to bolo politicky zneužívané. Takéto zneužívanie však odsudzuje.

Na vraždu šokujúco reagovala bunka v Bratislave

Ešte pred stanoviskom sa však na na sociálnej sieti objavila reakcia bratislavskej bunky kotlebovcov, ktorá šokovala verejnosť. Upozornil na vo svojom blogu Ján Benčík.

„V podstate bol popravený medzinárodný zločinec, ktorý sa nabúral do osobných údajov, mailov a osobných bankových účtov, ktoré sú chránené zákonom. Pochopte, že Kuciak bol len biely kôň sorossoidných rozvratných fondov," píše sa v reakcii bratislavskej bunky ĽSNS.

Ani po viacerých rozhorčených reakciách, ktoré takúto reakciu považujú za hyenizmus, ĽSNS neustúpila, skôr naopak. „Ak je hyenizmus pomenovať veci pravým menom, tak potom neviem. Pravda sa ťažko počúva," napísala bratislavská bunka ĽSNS.

Keď sa začala táto komunikácia šíriť po internete, strana ju vymazala. Podpredseda strany Milan Uhrík zároveň napísal na sociálnej sieti, že vraždenie sa nedá ospravedlniť. „Ani v prípade novinára, ani v prípade vraždy bežného občana," napísal Uhrík.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce