04. 03. 2018 11:10 , článok bol aktualizovaný 04. 03. 2018 16:48 | BRATISLAVA/trend.sk

Na mieste vraždy novinára bol aj šéf protikorupčnej jednotky NAKA. Je to nezvyčajné

Kaliňák tvrdí, že tam bol oprávnene.

Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred).
Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred). Foto: TASR

Ráno po objavení tiel zavraždeného novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa pred domom objavil šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer.

Upozornil na to trend.sk konštatujúc, že je to nezvyčajné. Dôvodom je, že do Krajmerovej kompetencie nepatria vraždy.

Prítomnosť Krajmera obhajuje Kaliňák

"Bol tam zametať stopy?" pýtala sa Roberta Kaliňáka Lucia Ďuriš Nicholsonová v relácii RTVS O 5 minút 12. Ten označil jej slová za absurdné. "Urážate ľudí, ktorí na rozdiel od vás niečo pre krajinu urobili," odpovedal jej minister, pričom poukázal na to, že práve Krajmer sa venoval vyšetrovaniu podvodov talianskych podnikateľov na východe a podal aj návrh na ich obžalobu.

Podobne reagoval aj policajný prezident Tibor Gašpar. "Žiadny príkaz neinformovať viceprezidentov PZ v prípade dvojnásobnej vraždy (policajný prezident) nevydal a tvrdenia pani poslankyne sú absolútne nepravdivé a majú za cieľ opäť len zavádzať verejnosť," uviedol v stanovisku.

Krajmera však spája aj niečo iné so zavraždeným novinárom. Šéf protikorupčnej jednotky NAKA je nepriamo prepojený na oligarchu Norberta Bödöra, o čom v minulosti písali Aktuality.sk. A bol to práve zavraždený novinár Ján Kuciak, ktorý monitoroval biznis bödörovcov.

"Keď bol Krajmer na mieste vraždy, nebolo ešte verejne známe, že J. Kuciak sa vadalovcom vôbec venoval," reagovala na ministrove slová novinárka Zuzana Petková z Trendu.

"Riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky (NPKJ) NAKA PPZ bol na mieste udalosti približne 10 hodín od oznámenia s cieľom zisťovať, či pri obhliadke miesta činu neboli zistené informácie, ktoré môžu mať súvis s činnosťou, resp. s prípadmi, ktoré vyšetruje NPKJ NAKA P PZ. Riaditeľ NPKJ NAKA PPZ vôbec nebol na mieste činu (v dome) a odmietame opäť zavádzajúce tvrdenia o účelovosti jeho prítomnosti z iného než služobného dôvodu,” uvádza sa v stanovisku PPZ.

Policajti a kriminalisti v obci Veľká Mača. Šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer má oblečený šedý kabát.
Policajti a kriminalisti v obci Veľká Mača. Šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer má oblečený šedý kabát. Foto: TASR
 

Podľa dvoch policajtov, ktorých TREND oslovil, ale pre citlivosť kauzy nechceli byť menovaní, z dostupných informácií nevyplýva žiadny dôvod, pre ktorý by bola Krajmerova prítomnosť opodstatnená.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce