Mimoriadna správa
Prezidentka vymenovala nového ministra životného prostredia
Viac v článku
07. 03. 2018 19:25 , článok bol aktualizovaný 08. 03. 2018 13:20 | DUNAJSKÁ STREDA/TV MARKÍZA

Svedka v procese s mafiou vzali do väzby. Spolu so synom mali zbiť manželku

Lehel Horváth o sebe verejne vyhlásil, že zastrelil bossa dunajskostredskej mafie Lajoša Šátora.

Lehelova rezidencia sa nachádza na obrovskom pozemku bývalého družstva v Čótfe.
Lehelova rezidencia sa nachádza na obrovskom pozemku bývalého družstva v Čótfe. Foto: TV Markíza

Muž, vďaka ktorému policajti zatkli dunajskostredskú mafiu, je v policajnej cele. Kľúčový svedok, ktorý o sebe verejne vyhlásil, že zastrelil jej bossa Lajoša Šátora, skončil s putami pre niečo úplne iné. Údajne surovo zbil svoju tretiu manželku a pohodil ju levovi. 

Podľa aktuálnych informácií ho sudca dnes (štvrtok, 8. marca) spolu so synom vzal do väzby.  Vo videu si môžete pozrieť, ako to vyzeralo pred pojednávaním.

 

Rezidencia nachádzajúca sa na obrovskom pozemku bývalého družstva v Čótfe neďaleko Dunajskej Stredy a jej majiteľ Lehel Horváth. Na jeho pozemku policajti zatiaľ vykopali 4 telá zavraždených ľudí. Sám Horváth pre portál parameter.sk priznal, že zastrelil bývalého šéfa podsvetia Šátora. Teraz skončil spolu so synom v rukách polície - paradoxne pre násilie v rodine.

„Počas domovej prehliadky boli dvaja muži zadržaní a umiestnení do cely policajného zaistenia, vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie, ktorý už prokurátor akceptoval," uviedla trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Policajné vrtuľníky, ktoré pristali na poli ešte v pondelok (5.3.) si pochopiteľne všimli aj okolití susedia. Ťažkú hlavu si z toho ale nerobili, na podobné akcie sú už zvyknutí.

Do suseda sa radšej nestarajú, no po obci sa už šíri zaujímavá historka. Podľa jedného zo susedov mal Lehel dobiť manželku a pohodiť ju levovi.

Ženu vraj nakoniec niekto naložil do auta a vysadil o 5 kilometrov ďalej, v obci kde žijú jej rodičia. Vyšetrovateľ podľa Kredatusovej obvinil obidvoch mužov zo zločinu ublíženia na zdraví a prečinu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa dopustili na 42-ročnej žene.

„Svojím konaním jej spôsobili ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice, kde ju polícia strážila," uviedla.

Žena leží stále v nemocnici v Dunajskej Strede. Informácie o jej zdravotnom stave nám ale hovorca nemocnice poskytnúť nemohol. Náš zdroj nám ale potvrdil, že má pomliaždené pľúca, zlomené rebrá aj hrudnú kosť. Momentálne by mal byť jej stav stabilizovaný.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce