07. 03. 2018 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Dozorujúcemu prokurátorovi neprekáža, že bol Róbert Krajmer na mieste činu

Šéf protikorupčnej jednotky má blízko ku nitrianskym podnikateľom Bödörovcom, o ktorých Ján Kuciak viackrát písal.

Róbert Krajmer na mieste činu
Róbert Krajmer na mieste činu Foto: reprofoto TV Markíza/TV JOJ

Elitný policajt NAKA naďalej tají, čo robil na mieste činu zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Šéf protikorupčnej jednotky podľa opozičných poslancov nikdy vraždy nevyšetroval. Pozná sa ale s vplyvnými nitrianskymi podnikateľmi, o ktorých novinár kriticky v minulosti písal.

To, že sa Róbert Krajmer, šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry objavil na mieste činu vyrušilo vraj aj tím vyšetrovateľov. Policajný prezident sa ho ale okamžite zastal, najskôr tvrdil, že Krajmer na dvor ani len nevkročil.

Potom ale opozícia zverejnila dôkaz, Krajmer predsa len na dvor zavraždeného novinára a jeho snúbenice vošiel.

Šéf protikorupčnej jednotky má blízko k nitrianskym podnikateľom Bödörovcom. Kuciak o nich viackrát písal v súvislosti s podozrivými obchodmi.

Čo ste teda robili na mieste činu a či ste už v tom čase vedeli, kto sú zavraždení?

„No takto, ak sa bavíme o tejto téme, tak pán prezident už vyslovene jasne povedal, že buď sa k tomu bude vyjadrovať on, alebo sa k tomu nebude vyjadrovať nikto, čiže na tomto zotrváme," povedal Róbert Krajmer

Na prítomnosť šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera v dome zavraždeného novinára a jeho snúbenice sme sa pýtali aj dozorujúceho prokurátora. Na tom, že tu bol, vraj nie je nič zlé.

„Je výlučným oprávnením prokurátora, aby nástrojmi Trestného poriadku zistené prípadné pochybenia v priebehu vyšetrovania odstraňoval a ubezpečujeme verejnosť aj médiá, že tak robí a aj robiť bude. Je to bežný postup v každej trestnej veci. Doposiaľ takéto pochybenie v predmetnej veci zistené nebolo," povedala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Pýtali sme sa policajtov, či už vypočula aj podnikateľov, o ktorých Ján Kuciak písal. Odpoveď na túto otázku sme však nedostali. Odvolali sa na prokurátorové informačné embargo. Okruh podozrivých je v tejto dvojnásobnej úkladnej vražde obrovský. Páchateľ môže byť prakticky ktokoľvek, či zo strany novinára, ale aj zo strany jeho snúbenice - archeologičky.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce