10. 03. 2018 19:22 , článok bol aktualizovaný 10. 03. 2018 19:22 | TRENČÍN/TV Markíza

Manželka šéfa protikorupčnej jednotky spravuje podnik, ktorý násilne prebrala mafia

Pôvodného majiteľa baru v Trenčíne prinútili nebezpeční muži okolo Petra Čongrádyho aby ho prepísal na nich.

Podnik Fatima.
Podnik Fatima. Foto: TV Markíza

Zvláštne prepojenia! Manželka šéfa protikorupčnej jednotky spravuje podnik, ktorý v minulosti násilne prebrali mafiáni.

Pôvodného majiteľa baru v Trenčíne prinútili nebezpeční muži okolo Petra Čongrádyho aby ho prepísal na nich. Za pravdu mu dal aj súd.

Manželka policajného funkcionára tvrdí, že o žiadnej súdnej ťarche a mafiánskej minulosti podniku nevie a dozvedela sa to až od nás.

Nočný bar Fatima je známy aj tým, že jeho pôvodný majiteľ ho v roku 2002 pod nátlakom prepísal na inú osobu. Za pravdu mu dal aj, zatiaľ neprávoplatne, okresný súd. Bar strieda majiteľov a chátra.

Začiatkom týždňa sme odvysielali, že posledným majiteľom je spoločnosť BATA a.s., kde je predsedníčkou predstavenstva Mária Krajmerová, manželka šéfa protikorupčnej jednotky NAKA. Pôvodných vlastníkov to prekvapilo.

„Aj keď je to náš majetok, presúval sa z jedného bieleho koňa na druhého. Naposledy sa nám vyhrážali v roku 2014, kedy pred našim domom brutálne napadli manžela a vyhrážali sa aj úmrtím našej dcéry. Preto sme už nikdy nemali dôveru v políciu," uviedla pôvodná majiteľka.

A pokračovala. „Po odvysielaní reportáže v TV Markíza sme ostali vo veľkom šoku, lebo sme sa dozvedeli, že majiteľkou je pani Krajmerová."

Oslovili sme aj tú, ako zareagovala, to sa už dozviete v reportáži

 


VIAC Z Domáce