13. 03. 2018 19:41 | KOŠICE/TV Markíza

Za zbesilou jazdou vodiča v Košiciach bola žiadosť o ruku. Odpoveď dodnes nevie

Na zadnom kresle našli u mladého muža obrovskú kyticu ruží.

Unikajúce auto pred policajtmi.
Unikajúce auto pred policajtmi. Foto: TV Markíza

Nesúhlasil s pokutou a tak sa rozhodol, že polícii ujde. Počas divokej naháňačky niekoľkých áut v Košiciach sa len zázrakom nikomu nič nestalo. Kuriózne je, že unikajúci muž sa práve chystal požiadať o ruku svoju priateľku.

Vodiča chceli pokutovať, pretože autom blokoval autobusovú zastávku. S tým však nesúhlasil. Dupol na plyn a snažil sa utiecť.

„Prešiel cez obrubníky a ostrovček narazil do dopravnej značky a ďalej pokračoval vo svojej bezohľadnej a riskantnej jazde. Nerešpektoval svetelné zariadenia, na viacerých miestach narazil do dopravných vodiacich dosiek a jazdil v protismere," opísala situáciu košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Ťukol aj policajné auto. Ohrozil aj rodinu s kočíkom len pár metrov od neho.

Dodávku s unikajúcim mužom sa niekoľkým policajným autám podarilo zablokovať až na jednej z ulíc. Ľahké to s ním však nemali, muži zákona museli použiť donucovacie prostriedky, pretože kládol aktívny odpor.

Alkohol v dychu mu nenašli, no stále čakajú na výsledky testu na drogy. Vozidlo patrí firme bývalého poslanca národnej rady Igora Sidora.

„Pozrite sa, chlapec je už u mňa 5 rokov, v živote s ním nebol konflikt, bol to jeden z najvzornejších a najzodpovednejších zamestnancov," povedal o zamestnancovi majiteľ dodávky Sidor.

Za zbesilou jazdou mladého vodiča je pravdepodobne nešťastná láska. V aute našli desiatky červených ruží. Sidor prepokladá, že celý ten príbeh sa odohrával v scenári, kde bol za nejakou dámou a tá ním pohŕdla.

S vodičom sa nám v utorok (13.3.) podarilo spojiť telefonicky. Povedal nám, že bol pri plnom vedomí a jeho konanie nebolo skratové. Poprel, že by bral nejaké lieky alebo drogy.

Viac povedať nechcel. Pripustil však, že sa v ten deň chcel stretnúť s istou ženou. „Ja som šiel ako niekto slobodný požiadať niekoho koho milujem o ruku," poznamenal. Odpoveď sa však nakoniec nedozvedel, pretože sa k nej nedostal.

Muž tak miesto romantických spomienok má na rováši obvinenie za všeobecné ohrozenie. A zato môže ísť za mreže až na 10 rokov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce