14. 03. 2018 07:04 | BRATISLAVA/TASR

Aj napriek kríze bude zasadať vláda, odvolávať budú štátneho tajomníka Stromčeka

Kolotoč rokovaní o osude koalície bude pokračovať aj v stredu.

Podpredsedovia strany SMER – SD Peter Žiga, Peter Kažimír a Marek Maďarič.
Podpredsedovia strany SMER – SD Peter Žiga, Peter Kažimír a Marek Maďarič. Foto: TASR

Vládna kríza ani zďaleka neskončila. V utorok sa intenzívne rokovalo. Zasadalo najužšie vedenie Smeru, neskôr sa na Úrade vlády stretli Robert Fico, Béla Bugár a Andrej Danko na koaličnej rade. Lídri koaličných strán oficiálne pred novinárov nepredstúpili. A dnes bude kolotoč rokovaní pokračovať.

 

Aj napriek kríze sa ministri zídu na vláde

Aj napriek vládnej kríze sa ministri zídu na 92. schôdzi. Obvyklé stredajšie zasadnutie nenarušila požiadavka vládnej strany Most-Híd na vypísanie predčasných parlamentných volieb, ktoré by mali byť reakciou na spoločenskú situáciu po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Stručnému programu, ktorý zverejnil Úrad vlády SR v utorok (13.3.) popoludní, dominuje návrh na odvolanie Viktora Stromčeka (Smer-SD) z funkcie štátneho tajomníka ministerstva dopravy a tiež z funkcie splnomocnenca vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov. Už dlhšie sa Stromček spomína ako nový generálny manažér strany Smer-SD. Na poste by mal vystriedať doterajšieho dlhoročného manažéra Jána Richtera.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce