15. 03. 2018 10:43 | BRATISLAVA/TASR

Novinár, ktorý písal o Paškovi, dostal 18 mesiacov a nemôže písať

Ak nedodrží podmienku, pôjde na tri roky do väzenia. Milan s trestnom nesúhlasí a podal odpor.

Predseda parlamentu Pavol Paška.
Predseda parlamentu Pavol Paška. Foto: TASR

Novinár Lukáš Milan, ktorý v týždenníku Plus 7 dní písal o bývalom predsedovi Národnej rady SR Pavlovi Paškovi (Smer-SD), bol trestným rozkazom sudcu odsúdený na 18 mesiacov väzenia s trojročnou podmienkou a rovnako dlhý zákaz novinárskej činnosti. Píše o tom týždenník Trend.

Milan napísal pred viac ako dvoma rokmi článok Košická chobotnica s podtitulom "Výpalník Paška?" V článku sa mal opierať o nemenovaného podnikateľa v oblasti dopravy, ktorý chcel ostať v anonymite z obáv o stratu zákaziek a krachu.

Paška podal na novinára trestné oznámenie za ohováranie. Milan bol stíhaný políciou a obžalovaný prokurátorom, ktorý v obžalobe uviedol, že článok obsahoval klamlivé skutočnosti.

„Milan o inom oznámil nepravdivý údaj, ktorý značnou mierou ohrozil jeho vážnosť u spoluobčanov," uviedla podľa Trendu obžaloba na margo konkrétnej pasáže v článku. Podnikateľ v nej uvádzal, že Paška si mal od neho pýtať provízie za rozvoz krvnej plazmy po zdravotníckych zariadeniach.

Milan, ktorý už v týždenníku nepracuje, s trestom nesúhlasí a podal proti rozkazu sudcu odpor. Ak súd trest potvrdí, pôjde podľa Trendu o jeden z mála prípadov odsúdenia redaktora na Slovensku. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce