16. 03. 2018 01:47 , článok bol aktualizovaný 16. 03. 2018 15:25 | ŽILINA/kacs

V Žiline horela budova krajskej kancelárie Smeru. Zrejme nešlo o náhodu

Podľa našich informácií niekto vraj vyhodil horiacu pneumatiku na prístrešok.

Požiar budovy Smeru v Žiline.
Požiar budovy Smeru v Žiline. Foto: TV Markíza

V Žiline v noci horela budova krajskej kancelárie strany SMER-SD. Sídlia v nej aj poslanecké kancelárie Igora Chomu, či podpredsedu strany Juraja Blanára. Zrejme nešlo o náhodu. 

 

Podľa našich informácií niekto vraj vyhodil horiacu pneumatiku na prístrešok, odkiaľ sa oheň rozšíril až na strechu krajského sídla Smeru, ktoré je v blízkosti centra mesta. Úmyselné zapálenie potvrdzuje aj veľký nápis Zlodeji, nastriekaný sprejom na budovu.

Hasiči požiar strechy zlikvidovali rýchlo, plamene našťastie neprenikli do interiéru. "Hasičom sa požiar podarilo dostať pod kontrolu do dvadsiatich minút od príchodu a úplne zlikvidovať pred druhou hodinou ráno," spresnila hovorkyňa Zuzana Farkasová.

Rozsah škody a ďalšie podrobnosti skúma polícia.

Reakcia strany Smer - SD

Pokus o podpálenie centrály politickej strany SMER - SD v žilinskom kraji všetci poslanci, predstavitelia, členovia a sympatizanti tejto strany jednoznačne odsudzujú. 

"Strana SMER - SD vníma tento trestný čin ako krok radikálov, ktorí sa snažia zneužiť súčasnú politickú situáciu na destabilizáciu krajiny a demokratického systému, v ktorom môže každý človek slobodne a bez strachu prezentovať svoj názor a zasadiť sa za jeho presadenie demokratickými metódami," uviedli vo svojom stanovisku.

"Vedenie strany SMER – sociálna demokracia verejne vyzýva všetkých ľudí, ktorí chcú prezentovať svoj názor, aby tak urobili pokojným a demokratickým spôsobom a zároveň vyzýva všetkých slušných ľudí, aby odsúdili akékoľvek prejavy násilia alebo trestných činov. Veríme, že polícia sa bude venovať aj tomuto prípadu a osoby zodpovedné za tento čin budú potrestané," dodáva tlačové oddelenie strany.

Béla Bugár požiadal o ochranu

Šéf Mosta-Híd Béla Bugár dostal výhražné emaily vyzývajúce na jeho likvidáciu a ľudí v jeho okolí. "Dnes som musel požiadať o zvýšenú policajnú ochranu. Toto je cez čiaru. Takéto hrozby, ani podpaľovanie straníckych centrál nemajú s ústavnosťou, ani s demokraciou nič spoločné. Sem vedú štvavé reči opozície. Som presvedčený, že toto nechce nikto ani na námestiach," povedal.

Na mieste bol redaktor TV Markíza Marian Lechan. Reportáž si pozrite v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce