20. 03. 2018 17:22 | BRATISLAVA/zg

V novom návrhu Pellegriniho sa objavili dve zmeny

Pellegrini by sa mal s Kiskom stretnúť v stredu ráno.

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker a štátna tajomníčka Andrea Kalavská.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker a štátna tajomníčka Andrea Kalavská. Foto: TASR

Novým ministrom vnútra by sa mal stať súčasný šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker. Nahradiť by ho mala štátna tajomníčka Andrea Kálavská.

Oznámil to v utorok (20. 3.) podvečer dezignovaný premiér Peter Pellegrini s tým, že mená ostatných ministrov sa v zozname nezmenia.

Budúci premiér nekomentoval krok prezidenta Andreja Kisku, ktorý sa rozhodol nevymenovať jeho vládu. Dúfa, že sa nezakladá z jeho konania do budúcnosti precedens týkajúci sa parlamentnej demokracie.

 

„Sme sa rozhodli, tak koaliční partneri i Smer-SD, že na Slovensku upokojíme situáciu. Slovensko si nemôže dovoliť nemať vládu, štát nemôže stáť už tretí týždeň. V záujme vyriešenia situácie, aj napriek tomu, že môžeme mať pochybnosť, či prezident môže komentovať ministrov, rozhodli, že prezidentovi v stredu doručí nový návrh na nových členov. Bude mať niekoľko zmien," vyhlásil.

S hlavou štátu by sa mal stretnúť v stredu (21. 3.) o 09.00 h a predstaviť mu všetkých kandidátov. Podľa jeho slov sa Kiska s každým stretne na osobitnom rozhovore.

 


VIAC Z Domáce