23. 03. 2018 06:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Exriaditeľka školy, ktorá mala krátiť zamestnancom odmeny, spoznala svoj trest

Všetko sa to malo diať v základnej škole v Bánovciach nad Bebravou.

Základná škola v Bánovciach nad Bebravou.
Základná škola v Bánovciach nad Bebravou. Foto: TV Markíza

Sudkyňa rozhodla aj bez jej prítomnosti. Bývalá riaditeľka základnej školy lieta v problémoch. Jej podriadení ju obvinili z vydierania. Vraj ich pripravila o tisíce eur.

Všetko sa to malo diať v základnej škole v Bánovciach nad Bebravou.

„Mňa a moje kolegyne vydierala takým spôsobom, že nám dávala odmeny, z ktorých sme jej museli odvádzať určitú časť peňazí," uviedla na súde Alena Drábiková, bývalá zástupkyňa riaditeľky školy.

Pani Alena tvrdí, že len ju pripravila o takmer 4000 eur. Učiteľky, ktoré tvrdia, že boli vydierané, vraj neskutočne trpeli. Bol to podľa nich nátlak najmä na psychiku.

„Mali sme strach z degradácie, mali sme strach z prepustenia. V mojom prípade sa to aj potvrdilo, bola som prepustená" hovorí bývalá zástupkyňa riaditeľky.

Nezhody s obžalovanou riaditeľkou mali aj niektorí rodičia. Deti preto preložili na inú školu.

Riaditeľka bola odvolaná na základe návrhu rady školy. A keďže ju obžalovali nemôže v škole ani učiť no stále - v súlade so zákonom- dostáva polovičný plat.

Exriaditeľka na pojednávania nechodí. Súd ale vo štvrtok rozhodol. Udelil jej dvojročný trest s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu troch rokov.

Obhajca obžalovanej exriaditeľky sa voči rozsudku okamžite odvolal.

Rozhodovať bude krajský súd. Ak by ju oslobodil, mesto ako zriaďovateľ školy, jej bude musieť doplatiť zvyšnú časť mzdy, o ktorú bola ukrátená.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce