29. 03. 2018 13:58 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ind obvinený z vraždy futbalistu Braňa (†37) na slobodu nepôjde

Nishit Thymoty, ktorý na 37-ročného muža zaútočil nožom, zostáva vo väzbe.

Útočník sa postavil pred súd Nishit Thymoty.
Útočník sa postavil pred súd Nishit Thymoty. Foto: TVNOVINY.sk
Policajti na mieste činu na druhý deň ráno.
Pravdepodobná útočníkova zbraň.
Miesto činu.

Ind obvinený z vraždy futbalistu na slobodu nepôjde. Rozhodol o tom krajský súd v Bratislave po tom, čo ho ten prvostupňový chcel prepustiť a nahradiť väzbu dohľadom. Nishit dobodal muža v centre Bratislavy ešte vlani.

Nishit Thymoty, otec dvoch detí, bol až do vraždy bezúhonný občan. Po hádke, ktorá sa strhla pre taxík, zaútočil nožom na 37-ročného futbalistu. Potom z miesta činu ušiel. Policajti ho ale dolapili a skončil vo väzbe. 

Miesto činu.
Miesto činu. Foto: Polícia SR
 

Pred pár týždňami požiadal o prepustenie do domáceho väzenia s tým, že bude nosiť monitorovací náramok a odovzdá svoj cestovný pas. Okresný súd mu vyhovel, no prokurátorovi sa rozhodnutie nepáčilo, a tak podal sťažnosť.

Útočník sa postavil pred súd.
Útočník sa postavil pred súd. Foto: TVNOVINY.sk
 

"Krajský súd v Bratislave zo dňa 29.3.2018 zrušil uznesenie Okresného súdu Bratislava 1, zamietol žiadosť obvineného a nenahradil väzbu probačným a mediačným dohľadom. Odvolací súd sa nestotožnil s odôvodnením súdu prvého stupňa o náhrade väzby. Rozhodnutie je právoplatné, obvinený zostáva vo väzbe," povedal hovorca bratislavského krajského súdu Pavol Adamčiak.

 


VIAC Z Domáce