29. 03. 2018 16:07 , článok bol aktualizovaný 29. 03. 2018 16:45 | BRATISLAVA/mm

Róbert Krajmer odchádza zo svojej funkcie

Na pozíciu šéfa národnej protikorupčnej jednotky bude dočasne poverený zástupca riaditeľa.

Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred).
Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred). Foto: TASR

Šéf národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer odchádza zo svojej funkcie. Krajmer tak urobil "po dôkladnom zvážení a vzhľadom na neprimeraný nátlak na jeho rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ktorý vníma ako nedôvodný a politizujúci".

„Mojou povinnosťou je zabezpečiť nestranné a nezaťažené fungovanie profesionálnej práce vyšetrovateľov a kriminalistov národnej protikorupčnej jednotky bez toho, aby bola ich práca a výsledky spochybňované," povedal Róbert Krajmer.

Róbert Krajmer končí vo svojej funkcii 1. apríla. Na pozíciu šéfa národnej protikorupčnej jednotky bude dočasne poverený zástupca riaditeľa. Róbert Krajmer zostáva v policajnom zbore a nateraz nebude zastávať pozíciu v útvaroch kriminálnej služby.

Riaditeľ NAKA Peter Hraško "rešpektuje individuálne rozhodnutie Róberta Krajmera". "Zároveň považujem za dôležité požadovať, aby po vecnom a dôkaznom odstránení akýchkoľvek pochybností ohľadom jeho osoby, bol spoločensky a profesionálne rehabilitovaný," uviedol.

"Intenzívny mediálny tlak smerujúci k osobe Róberta Krajmera nemôžem vnímať inak ako bezprecedentné zasahovanie do nezávislosti PZ, ktoré nemôže byť zo strany príslušníkov PZ akceptované," doplnil Hraško. Minister vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) bol o rozhodnutí Krajmera informovaný ešte 27. marca.

Krajmer sa objavil na mieste činu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, podľa opozície tam nemal čo robiť. Drucker neskôr vysvetlil, že na miesto činu Krajmera poslal šéf NAKA Hraško, "lebo v čase po niekoľkých hodinách od nahlásenia vraždy vedeli policajti z médií, o koho ide a na akom článku zhruba Ján Kuciak pracoval". V médiách sa o Krajmerovi objavili aj informácie o rôznych prepojeniach.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce