03. 04. 2018 19:17 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Muž, ktorého zlodej dobil a podpálil, prehovoril

Páchateľ je už na slobode a on má strach.

Dobitý a podpálený muž z Prievidze
Dobitý a podpálený muž z Prievidze Foto: TV Markíza

Dostal rany oceľovou tyčou a nakoniec ho zlodej aj podpálil. Muž, ktorý prežil surový útok, sa rozhodol prehovoriť. Stále sa bojí o život a myslí si, že v jeho prípade aj niekto pochybil.

To sú slová muža, ktorého napadol, zbil a podpálil 30-ročný Ľuboš. Incident sa stal vlani v auguste v jednej z firiem v Prievidzi.

Do objektu sa vlámal Ľuboš. Chcel kradnúť. Vyrušil ho ale muž, ktorý tam pracoval. Keď vošiel dnu, zacítil benzín, videl neporiadok a potom dostal ranu do hlavy.

Páchateľ ušiel oknom, ale medzitým ešte stihol zatarasiť dvere. Syn dobitého muža si myslí, že to bol úmysel, aby jeho otec neprežil.

Policajti ho ale vinia z iných trestných činov.

„Konanie obvineného bolo vzhľadom k zabezpečeným dôkazom kvalifikované ako zločin ublíženie na zdraví v súbehu so zločinom poškodzovanie cudzej veci a zločinu krádež," uviedla Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ Trenčín.

Napadnutý muž aj jeho syn sa teraz boja. Ľuboša síce poslal súd do väzby, no po siedmych mesiacoch je na slobode. Dobitý a podpálený muž sa chce na spôsob vyšetrovania sťažovať.

Viac sa dozviete v reportáži Michala Bujnu a Petra Zimana

 


VIAC Z Domáce