04. 04. 2018 19:18 | ŽARNOVICA/TV Markíza

Drzosť, aká nemá obdobu! Majiteľovi penziónu zakázali stavať, no robotníci pokračujú

Nemá stavebné povolenie a navyše sa už prípadom zaoberá aj Národná kriminálna agentúra.

Stavba načierno pri R1
Stavba načierno pri R1 Foto: TV Markíza

Staviteľ penziónu pri rýchlostnej ceste R1 nemá stavebné povolenie. Stavať mu zakázala aj stavebná inšpekcia a najnovšie jeho konanie vyšetruje Národná kriminálna agentúra. My sme na stavbe zastihli robotníkov ešte aj pred pár dňami.

Milan Mikuláš chodí okolo rozostavaného penziónu takmer každý deň. So svojimi podozreniami sa obrátil na Slovenskú stavebnú inšpekciu. Jej pracovníci sa boli pozrieť na mieste a ešte koncom minulého roka skonštatovali toto: „Vykonaným dozorom bolo zistené, že stavebník v mesiacoch október až december 2017 uskutočňoval novú stavbu bez predchádzajúceho stavebného povolenia."

Zároveň stavebníka vyzvali, aby stavbu zastavil. To sa však nestalo - inšpektori v správe opísali, v akom stave stavbu videli oni. Dnes na nej pribudlo viacero vecí, stavebník teda napriek ich zákazu pokračoval. S rozostavanou budovou má problém aj susedné mesto Žarnovica.

Zodpovedným stavebným úradom je úrad v obci Bzenica. Starosta obce nám pred pár týždňami poslal písomnú odpoveď na otázky, či o čiernej stavbe vie a ako v tomto prípade postupuje: „Keďže stavba pokračovala, bola stavebným úradom urobená obhliadka stavby a znovu nariadený Štátny stavebný dohľad, ktorý bude vykonaný stavebným úradom Bzenica," starosta obce Marek Kováč.

Ten už podľa jeho dnešných slov vykonali a v stavbe sa podľa neho nepokračuje. My sme však robotníkov pri práci zastihli aj pred niekoľkými dňami.

Pred kamerou sa vyjadriť odmietol, žiadne stanovisko vraj poskytovať nebude, keďže prípadom sa podľa neho začala zaoberať aj Národná kriminálna agentúra. Zrejme aj to je dôvod, pre ktorý sa s nami majiteľ stavby odmietol stretnúť.

Niekoľkokrát sme ho hľadali na stavbe, viackrát sme s ním telefonovali. Napokon nám stretnutie prisľúbil. Dnes ale polhodinu pred dohodnutým nakrúcaním tento sľub zrušil. Rozprávať sa s nami jednoducho nechce a nebude.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce