Mimoriadna správa
Stúpol aj počet vyliečených pacientov, z ochorenia COVID-19 sa dostalo už 13 Slovákov
Viac v článku
06. 04. 2018 13:08 , článok bol aktualizovaný 06. 04. 2018 16:02 | BRATISLAVA/TASR

Na úmrtie Pavla Pašku reagujú aj jeho politickí kolegovia

Pavol Paška zomrel v piatok predpoludním na infarkt.

Pavol Paška a Robert Kaliňák
Pavol Paška a Robert Kaliňák Foto: TASR

V piatok predpoludním zomrel na infarkt vo veku 60 rokov Pavol Paška. Bývalý predseda parlamentu skonal v areáli Železničnej nemocnice s poliklinikou Košice. Na jeho úmrtie reagujú aj jeho politickí kolegovia.

Smer-SD: Náš dlhoročný kolega, straník a v prvom rade priateľ dnes odišiel. Úprimnú sústrasť celej jeho rodine a ďalším pozostalým. Na sociálnej sieti to v reakcii na úmrtie Pavla Pašku napísala jeho materská strana Smer-SD.

Peter Pellegrini: Zosnulý expredseda Národnej rady SR Pavol Paška sa ako človek, ktorý viedol najvyšší zákonodarný zbor šesť rokov, navždy zapíše do novodobej politickej histórie SR. Vyhlásil to predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

"Hlboko ma zarmútila informácia, že zomrel dlhoročný predseda NR SR, môj dlhoročný kolega, priateľ a spolustraník. Správa nás hlboko zasiahla a v mene vlády vyjadrujem pozostalým a rodine hlbokú sústrasť," dodal Pellegrini.

Robert Fico: "Smrť môjho priateľa Pavla Pašku ma hlboko zasiahla. Vyslovujem sústrast celej rodine. Som presvedčený, že pod jeho smrť sa podpísala štvavá kampaň niektoých politikov a médií."

Martin Glváč: Zosnulý bývalý predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška bol významnou postavou sociálnej demokracie a výraznou tvárou slovenskej politickej scény. V jeho osobe mala Slovenská republika na pozícii predsedu parlamentu skutočného štátnika. V reakcii na úmrtie Pavla Pašku to pre TASR uviedol podpredseda NR SR a šéf poslaneckého klubu Smeru-SD Martin Glváč.

"V mene poslaneckého klubu Smer-SD a osobne aj vo svojom mene chcem vyjadriť hlbokú úprimnú sústrasť celej rodine a všetkým blízkym Pavla Pašku. Paľo bol pri Smere od začiatku. Bol veľmi ľudský a priateľský, jeho nečakaný odchod nás preto veľmi osobne zasiahol," povedal Glváč.

Robert Kaliňák: Náhla smrť Pavla Pašku veľmi zasiahla aj poslanca NR SR a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). "Bol mojím dlhoročným priateľom, nikdy na neho nezabudnem, odpočívaj Paľko v pokoji. Úprimnú sústrasť rodine a všetkým blízkym," napísal Kaliňák na sociálnej sieti.

Richard Raši: "Vyjadrujem úprimnú a hlbokú sústrasť rodine, priateľom a blízkym Pavla Pašku, rovnako aj všetkým, ktorí si ho vážili a mali ho radi. Odišiel, aj keď bol stále plný entuziazmu a chuti do života. Pavol Paška počas svojho života na náš kraj a mesto nikdy nezabudol a vždy bojoval za východné Slovensko," uviedol podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a bývalý primátor mesta Košice Richard Raši

Peter Žiga: "Nečakane skoro odišiel dlhoročný priateľ, múdry a vzdelaný človek, štátnik, s ktorým som aj v tvrdom svete politiky veľa prežil a vážil som si ho. Je to veľká strata a bude nám mnohým chýbať. Úprimnú sústrasť rodine a všetkým blízkym. Česť jeho pamiatke," uviedol pre TASR Žiga.

Andrej Kiska: Prezidenta SR Andreja Kisku zaskočila náhla smrť bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku, rodine a príbuzným vyjadril úprimnú sústrasť.

"Prezidenta zaskočilo náhle úmrtie Pavla Pašku a vyjadril úprimnú sústrasť najbližším príbuzným, rodine, priateľom a známym," napísal Kiskov hovorca Roman Krpelan v písomnom stanovisku.

Béla Bugár: Správa o úmrtí bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku zaskočila aj dlhoročného podpredsedu parlamentu a šéfa Mosta-Híd Bélu Bugára.

"Správa o úmrtí Pavla Pašku, človeka v mojom veku, ma zaskočila. V tejto chvíli by som chcel vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým," uviedol pre TASR Bugár.

Andrej Danko: Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko vyjadruje úprimnú sústrasť rodine zosnulého bývalého šéfa parlamentu Pavla Pašku. Vo vestibule parlamentu bude v piatok popoludní možné zapísať sa do kondolenčnej listiny.

"Ťažko sa hľadajú slová, keď predčasne odíde človek. O to ťažšie, keď zastával takú vysokú funkciu a osobne som ho poznal. Videl som v poslednej dobe, ako sa trápi z toho, čo sa v tejto spoločnosti deje. Je mi veľmi ľúto, že nás Pavol Paška, človek vzdelaný, múdry, opustil. Chcel by som vyjadriť čo najúprimnejšiu sústrasť celej rodine, skloniť hlavu," uviedol predseda parlamentu.

Danko by tiež chcel vyzvať všetkých ľudí, "aby sme sa dnes na Slovensku spamätali, aby prestali riešiť problémy emóciami, aby na sebe vzájomne hľadali dobro, porozumenie a lásku, pretože mám pocit, že ideme veľmi zlou cestou".

Boris Kollár: Opoziční poslanci vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine zosnulého bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku. "Každá smrť človeka, hlavne náhla, je tragédiou. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine," povedal pre TASR predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Peter Pčolinský: Kondoluje aj jeho stranícky kolega Peter Pčolinský. "Napriek tomu, že to bol náš politický konkurent, každé úmrtie človeka bez ohľadu na politickú príslušnosť je tragédia. Veľmi ma to prekvapilo, som šokovaný," uviedol pre TASR.

Martin Poliačik: Úprimnú sústrasť rodine vyjadril na sociálnej sieti aj nezaradený poslanec Martin Poliačik.

Richard Sulík: Predseda SaS Richard Sulík, ktorý v minulosti zastával funkciu predsedu Národnej rady SR, vyjadruje úprimnú sústrasť rodine zosnulého bývalého šéfa parlamentu Pavla Pašku.

Igor Matovič: Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič reagoval tým, že zomrel človek, ktorý si myslel, že sa dá všetko kúpiť. "Ale zabudol, že Boha nepodplatí. Teraz ho čaká ten najspravodlivejší súd," doplnil s tým, že rodine zosnulého vyjadruje úprimnú sústrasť.

Pavol Hrušovský: Správa o náhlej smrti bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku (Smer-SD) zaskočila a šokovala Pavla Hrušovského, ktorý tiež v minulosti zastával post šéfa parlamentu za KDH.

"Som z toho smutný, aj keď sme vždy boli na opačných stranách a nikdy sme v koalícii nespolupracovali. Ale s Pavlom Paškom sme mali dobrý vzťah. Bol schopný filozof a vnášal do politiky nové prvky. Aj keď sme na viaceré veci mali rozdielny názor, som z tejto správy šokovaný a smutný," povedal pre TASR Hrušovský.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce