08. 04. 2018 19:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Tibor Gašpar si vie predstaviť, že Krajmer bude opäť šéfom NAKA

Róbert Krajmer odstúpil z funkcie sám k prvému aprílu.

Policajný prezident Tibor Gašpar.
Policajný prezident Tibor Gašpar. Foto: TASR

Televízii Markíza to povedal s tým, že Krajmer odišiel na vlastnú žiadosť, pričom podľa neho na to neexistoval žiadny zákonný dôvod, a keď sa podozrenia voči nemu vyšetria, môže byť šéfom opäť.

Róbert Krajmer pôsobil vo funkcii šéfa protikorupčnej jednotky NAKA od jej vzniku. Pod mediálny tlak sa po vražde Jána Kuciaka dostal z viacerých dôvodov. Prvý je, že sa objavil na mieste činu.

Keďže zavraždený novinár písal o jeho prepojení na nitrianskych oligarchov Bodorovcov, ihneď sa objavili podozrenia z ovplyvňovania vyšetrovania. Tibor Gašpar ho obhajoval, že nevstúpil ani do domu alebo do dvora. Neskôr musel sám seba opravovať.

Ďalšie otázky vyvoláva podnikanie Krajmerovej manželky. Objavila sa vo firmách s ľuďmi z mafiánskych zoznamov. Televízia Markíza zase zistila, že spravuje podnik, ktorý v minulosti násilne prebralo podsvetie. Krajmer odstúpil z funkcie sám k prvému aprílu.

Protikorupčnú jednotku zatiaľ riadia dvaja zástupcovia. Tibor Gašpar tvrdí, že žiadny zákonný dôvod na odstúpenie Krajmera nebol.

Bývalý vyšetrovateľ, ktorý riešil napríklad aj prípad smrti Róberta Remiáša, zažil tlak na odchod z polície viackrát. Tvrdí, že sa ťažko pracuje v kolektíve, kde o človeku pochybujú.

Všetky podozrenia voči Krajmerovi a jeho manželke preverujú policajti, zatiaľ stále na čele s Tiborom Gašparom.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce