12. 04. 2018 11:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Takto vznikajú kolóny: Vodiči sa nevedia radiť, jeden pruh zostáva prázdny

Problém pravidelne sužuje príjazd na bratislavský most Apollo.

Kolóny na moste Apollo v Bratislave.
Kolóny na moste Apollo v Bratislave. Foto: Polícia SR

Policajti na sociálnej sieti pred nedávnom uverejnili videá šoférov, ktorí sa neradia správne a spôsobujú častokrát dlhé kolóny. Konkrétnejšie v úseku na moste Apollo v Bratislave.

„Pri napájaní na most z Petržalky sú k dispozícii dva pruhy. Ľavý sa končí o niekoľko metrov nižšie. Na miesto toho, aby sa plne využili oba pruhy a vodiči sa striedavo radili, väčšinou všetci stoja v pravom pruhu a vytvárajú dlhú kolónu. A niekedy sa nájdu aj vychovávatelia, ktorí blokujú tých odvážnejších, ktorí si “dovolili” využiť aj ľavý pruh,“ uviedla pred pár týždňami polícia na svojej facebookovej stránke.

Muži zákona si na tento úsek špeciálne posvietili a na "nedisciplinovaných" vodičov nemuseli dlho čakať. Všetko zachytili aj na video.

Celý manéver trvá prvú minútu z videa a vzápätí nasledujú zábery z návštevy dopravnej polície priamo na inkriminovanom mieste.


 

Policajti sa snažili vodičom na tomto úseku osobne znázorniť, že majú využívať aj druhý, ľavý pruh. Je veľký paradox, že druhá cesta ústiaca na Most Apollo takýto problém nemá a vodiči tam normálne fungujú. Obe cesty sú dokonca na jednom spoločnom zábere vo videu.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce