16. 04. 2018 06:00 | NIŽNÝ HRABOVEC/TV MARKÍZA

Jedno pole chcú obrábať dvaja farmári. Obaja tvrdia, že sú platnými nájomcami pôdy

Vstúpiť na pole môže podľa predbežného opatrenia iba jeden z nich.

Farmári sa sporia, jeden robí druhému napriek.
Farmári sa sporia, jeden robí druhému napriek. Foto: TV Markíza

Ako dvaja kohúti na smetisku. Tak vyzerá hospodárenie dvoch farmárov Blažeja Hrubovského a Mariána Sisáka na jednom poli. Obaja tvrdia, že sú platnými nájomcami pôdy, obaja tam preto chcú naraz aj siať.

Zablokovaný traktor je už len vrcholom ľadovca sporu dvoch farmárov na poli pri Nižnom Hrabovci v okrese Vranov nad Topľou. Obrábať ho chcú obaja. Vstúpiť na pole ale podľa predbežného opatrenia môže iba jeden z nich. Druhý rozhodnutie súdu nerešpektuje a denne tam posiela svoje stroje.

Poľnohospodár Hrubovský tvrdí, že súdne rozhodnutie je nezákonné. Jeho právny zástupca Štefan Čelovský uvádza, že nie je vykonateľné, pretože ho vydal nepríslušný súd a nezákonná sudkyňa. Túto námietku ale žalovanej strane súd neuznal.

Pán Sisák na svojho konkurenta opakovane volá policajtov. Tí vraj ale zabrániť vstupu traktorom na pole nemôžu. Rozhádaných poľnohospodárov zrejme čaká ten istý scenár ako pred rokom.

Žatva sa vtedy skončila trestným oznámením. Kto komu ale vlastne ukradol obilie zatiaľ policajti nezistili. Farmári už na seba podali viacero trestných oznámení. Osoh z toho ale nikto z nich nemá.

Do vyriešenia sporu im dokonca pôdohospodárska platobná agentúra stopla dotácie, Aj keď obaja dobre vedia, že súdny spor môže trvať aj niekoľko rokov, ustúpiť nikto z nich nemieni.

 


VIAC Z Domáce