15. 04. 2018 19:30 | BRATISLAVA/TV Maríza

Takéhoto suseda by ste nechceli. Susedia kvôli nemu nespávajú

Keď sa mu snažili dohovoriť, odvetil, že si môže robiť čo chce a pred susedom zabuchol dvere.

Bytovka, v ktorej býva hlučný sused.
Bytovka, v ktorej býva hlučný sused. Foto: TV Markíza

Hlasnou hudbou terorizuje svojich susedov. Muž na jednom z bratislavských sídlisk, si zo svojho bytu skoro každú noc robí diskotéku. Ľudia sú zúfalí a zatiaľ im nepomohla ani polícia.

Sťažoval sa nám manželský pár, ktorý sused pravidelne obťažuje hlasnou hudbou. V noci pre ňu nemôžu spávať.

„Keď si ideme líhať do postele, okolo desiatej, pol jedenástej, vtedy je to nahlas. Nedá sa tam existovať, nedá sa vyspať. Má zosilňovač, vibrácie a to človek cíti, keď spí. Skúšala som štuple do uší, ale aj cez tie je to počuť. My ešte čakáme bábätko a potrebujem mať postieľku v spálni," sťažuje sa obyvateľka.

Keď sa mu snažili dohovoriť, odvetil, že si môže robiť čo chce a pred susedom zabuchol dvere. Klopali sme aj my. No neúspešne. Muž nám dvere neotvoril.

„Všetci susedia sa tam chodia sťažovať a nič to nepomáha," dodáva susedka.

Podobne ako každý v takejto situácií, sa rozhodli obrátiť na políciu. To bolo ešte vlani v decembri. Polícii neotvoril, no stíšil hudbu. Muži zákona sľubovali, že ak sa to bude opakovať, vypnú mu elektriku. To však bolo všetko. Viac sa začali prípadom zaoberať až po našich otázkach.

Manželia o probléme informovali aj starostu. Vraj ale nezvolili správnu formu.

„Ak dostanem podnet na rušenie nočného kľudu ako susedský spor, budem to riešiť cez občiansky zákonník a zákon o priestupkoch, ale v tomto prípade som ešte neobdržal takýto podnet," ozrejmuje starosta mestskej časti Lamač Peter Šramko.

Podľa právnika Milana Ficeka môže obec takúto vec riešiť dohovorom. Ak to nepomôže, každý občan sa môže obrátiť na súd. Zákon to síce rieši, no môže to trvať roky a výsledok je otázny. Zdá sa, že manželia zatiaľ ťahajú za kratší koniec.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce