17. 04. 2018 19:25 | BARDEJOV/TV Markíza

Tragický pôrod v bardejovskej nemocnici: Bábätko malo odtrhnutú krčnú chrbticu od lebky

Riaditeľ nemocnice už zriadil komisiu, ktorá postup zdravotníkov preverí.

Novorodenca už stihli aj pochovať
Novorodenca už stihli aj pochovať Foto: TV Markíza

Novorodenec zomrel počas dramatického pôrodu v bardejovskej nemocnici. Dieťa sa plieckami zaseklo v panve. Rodička ho nedokázala vytlačiť a ani lekárom sa ho nepodarilo dostať von. Narodilo sa už mŕtve. Pri pitve zistili, že bábätko malo odtrhnutú krčnú chrbticu. Rodičia za to vinia lekárov.

Namiesto radosti z narodenia dieťaťa manželia Januvoví prežívajú obrovský žiaľ. Lorianku v pondelok pochovali. „Oni ju zabili, lebo decko vyšlo s hlavičkou zdravé," povedal Stanislav Januv.

Spontánny pôrod sa najprv rozbehol bez problémov. „Som potlačila asi štyri razy, vyšla dcéra s hlavičkou a už jak malo isť ramenom sa zasekla," opísala pôrod mamička Elena Januvová.

Rodičke tlačili aj na brucho, no dieťa nedokázali dostať von. Až z pitevnej správy sa dozvedeli, že dieťa malo odtrhnutú krčnú chrbticu od lebky a zlomeninu pravého ramena. „Klamal, že je zadusená, ale veď tu je to čierne na bielom, pitva ukázala, že čo sa stalo," povedal - Stanislav Januv.

Riaditeľ nemocnice už zriadil komisiu,ktorá postup zdravotníkov preverí. Potvrdil nám len, že pri pôrode bol kvalifikovaný atestovaný lekár. „Ako náhle nastali komplikácie, ktoré sa nedali predvídať, prišli tam ďalší dvoj až trojatestovaní lekári, ktorí prevzali tento pôrod," uviedol riaditeľ NsP v Bardejove Marián Petko.

„Len už povedali čas smrti. Ja som sa spýtala sestričky či zomrela, už len na mňa pozrela a sklopila oči," povedala Elena Januvová.

Za 25 rokov sa vraj takýto tragický prípad v bardejovskej nemocnici ešte nestal. Za posledných 10 rokov ale museli lekári zvládnuť dve podobné pôrodné komplikácie.

Viac nájdete v reportáži Martina Jedináka:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce