18. 04. 2018 10:57 | SENICA/tvnoviny.sk

Podozrivo pomalá jazda a neviditeľný vodič: Iba 14-ročný šofér za volantom nafúkal

Pre svoj vek sa dopustil len priestupku.

Policajné auto.
Policajné auto. Foto: Rostislav Král/schutterstock.com

Podozrivo pomalá jazda a takmer neviditeľný vodič upútali pozornosť policajtov. V Senici zastavili auto iba so 14-ročným šoférom na Citroëne Xantia.

Dali mu aj fúkať a výsledok ich zrejme prekvapil. „Žiaka základnej školy podrobili orientačnej dychovej skúške a mladému „vodičovi" namerali v dychu 0,28 mg/l alkoholu, čo je 0,58 promile," povedala policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Polícia ihneď kontaktovala rodičov a za ich účasti chlapca vypočuli. Pred jazdou si vraj dal jedno pivo a pomaly stihol absolvovať trasu Šaštín Stráže, Borský Mikuláš a Senica. Počas jeho experimentu sa nikomu nič nestalo. 

Keďže chlapec ešte nemá 15 rokov dopustil sa iba „priestupku v doprave" a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. 

„V správnom konaní hrozí dospelej osobe za jazdu pod vplyvom alkoholu pokuta až do výšky 800 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do 3 rokov, u mladistvých osôb je možné uložiť pokutu max. do výšky 300 eur a zákaz činnosti na jeden rok. V prípade trestného činu nedali rodičia súhlas na jeho trestné stíhanie a preto polícia uvedený skutok v zmysle zákona odloží," dodala hovorkyňa.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce