19. 04. 2018 17:22 | LEVICE/TV Markíza

Mladá žena naletela drzým podvodníkom. Uverila, že jej lacnejšie opravia auto

Podľa jej informácií je podvedených a vydieraných viac ľudí, najmä žien, no zatiaľ sa neodvážili podať trestné oznámenie.

Mladá žena naletela drzým podvodníkom.
Mladá žena naletela drzým podvodníkom. Foto: TV Markíza

Na južnom Slovensku zrejme operuje organizovaný gang podvodníkov. Zameriavajú sa najmä na ženy a oberajú ich o peniaze. Naletela im aj mladá žena, ktorá uverila tomu, že jej opravia auto lacnejšie než v servise. Stal sa však pravý opak.

Mladá vodička z obce neďaleko Levíc po nehode zašla s poškodeným autom do servisu, kam chodieva. Mechanik jej opravu vyčíslil na 800 eur.

V servise sa nečakane objavil neznámy muž medzi štyridsiatkou a päťdesiatkou. Dal sa s ňou do reči a začal ju presviedčať, že jej pomôže.

Nemiestnym spôsobom sa jej začal vnucovať do rozhovoru s mechanikom, s tým, že jej ponúkne lepšiu pomoc.

Vraj jej zoženie lacnejšie diely a jeho mechanik jej auto opraví výhodnejšie ako za 800 eur. Dokonca jej ho pomôže aj výhodne predať. Pozdávalo sa jej to. Nechala mu auto aj s kľúčmi a vypýtal si 350 eur.

Nasledovali vymyslené príbehy a útoky na city. Postupne od nej vylákali až 6500 eur. Keď sa však dožadovala auta, povedali jej, že mechanik Štefan tam nie je.

Neznámy muž a jeho gorila žene prisľúbili, že nesvedomitého mechanika si podajú a peniaze jej vrátia. Zahrali aj divadielko.

Nakrútili video, v ktorom akože bijú mechanika Štefana, ktorí napokon sľúbi, že peniaze žene vráti.

Keď sa mladá žena chcela obrátiť na políciu, zneisťovali ju, že je to zbytočné a už sa vezie s nimi. Navyše vraj majú na polícii známosti.

Polícia prípad rieši ako prečin podvodu a preveruje okolnosti.

Myšlienka na to, čo mohla mať za 6500 eur, ju ničí. Podľa jej informácií je podvedených a vydieraných viac ľudí, najmä žien, no zatiaľ sa neodvážili podať trestné oznámenie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce