07. 05. 2018 09:58 , článok bol aktualizovaný 07. 05. 2018 14:32 | MALACKY/tvnoviny.sk

Tragická nehoda na D2 za Malackami: Šofér bol na mieste mŕtvy, zasahoval aj vrtuľník

Zasahovali tam všetky záchranné zložky.

Miesto tragickej nehody.
Miesto tragickej nehody. Foto: TV Markíza

Tragická dopravná nehoda na D2. Ráno v smere od Malaciek do Kútov havarovala nákladná dodávka. Vodič zraneniam na mieste podľahol.

Český vodič (†39) pravdepodobne nezvládol riadenie a zišiel z diaľnice poza zvodidlá. Zastavila až mýtna brána. Náraz do betónového piliera mýtnej brány sa stal vodičovi osudným.

Nehoda sa stala krátko pred deviatou ráno. Na mieste zasahovali hasiči aj leteckí záchranári.  Dodávku vrátil na cestu až žeriav.

„Vodiča dodávky po náraze do piliera museli hasiči najskôr z vraku vyslobodiť. Rozsiahle zranenia, ktoré muž silným nárazom utrpel boli nezlúčiteľné so životom a ani lekár leteckých záchranárov mu už žiaľ nedokázal pomôcť a na mieste skonštatoval už len úmrtie,“ uviedla hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Náraz bol taký silný, že po českej dodávke ostala len kopa šrotu. Vodič prevážal prázdne prepravky. Tie boli rozmetané všade po okolí. Policajti zisťujú, či vodič pred jazdou nepil.

Diaľnica bola dopoludnia v smere do Česka neprejazdná. Tvorili sa rozsiahle kolóny. Policajti dopravu odkláňali cez Malacky, neskôr diaľnicu čiastočne sprejazdnili v jednom jazdnom pruhu. Čo spôsobilo, že vodič zišiel  mimo cesty zatiaľ jasné nie je.

Príčiny nehody vyšetruje polícia.

Na mieste bol náš reportér Martin Chlebovec, viac v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce