13. 05. 2018 19:07 | BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Opozícia má v niektorých nomináciách na primátorov jasno. Najväčší otáznik visí nad Bratislavou

Na vhodnom kandidátovi sa musí SaS dohodnúť s Obyčajnými Ľuďmi.

V súvislosti s primátorskym postom v Bratislave sa skloňuje meno Václava Miku.
V súvislosti s primátorskym postom v Bratislave sa skloňuje meno Václava Miku. Foto: TV Markíza

Voľby primátorov a starostov sú už o niekoľko mesiacov. Pomaly sa preto začínajú objavovať prvé mená kandidátov. V niektorých nomináciách má už opozícia jasno. Potvrdil to v nedeľu (13.5.) Richard Sulík v mimoriadnej markizáckej relácii 25.

Mená kandidátov na post primátorov miest síce ešte opozícia oficiálne neprezradila, no na stole sú už viaceré overené mená. Nejasné však stále ostáva jedno meno a to, koho by opozícia navrhla alebo podporila na post bratislavského primátora.

Na vhodnom kandidátovi sa musí SaS dohodnúť s Obyčajnými Ľuďmi. Spoločného kandidáta majú totiž navrhnúť oni. Jedno meno sa však skloňuje už teraz. 

 

Václav Mika však svoju prípadnú kandidatúru ešte stále oficiálne nepotvrdil. Tvrdí, že tak urobí už čoskoro.

„Som veľmi blízko rozhodnutia kandidovať na primátora Bratislavy. Je to jediná voľba z pohľadu nejakej verejnej funkcie. To jednoznačne," uviedol Mika.

Otázne je, či by s Václavom Mikom súhlasili aj Obyčajní ľudia.

„O nejakých konkrétnych menách teraz je predčasné hovoriť. My oznámime kandidáta na primátora, bude to čo najskôr," uviedla Veronika Remišová.

Prípadnú podporu SaS alebo OĽaNO však Václav Mika odmieta. Do volieb by chcel ísť ako nezávislý kandidát. Oficiálne svoju kandidatúru na post primátora Bratislavy zatiaľ potvrdili Matúš Vallo a Ján Mrva. A zvažuje ju aj starosta Záhorskej Bystrice - Jozef Krúpa.

Či sa o kreslo bude opäť uchádzať aj súčasný primátor Ivo Nesrovnal, ešte jasné nie je.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce