15. 05. 2018 10:05 , článok bol aktualizovaný 15. 05. 2018 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Na súde s brutálnym gangom šátorovcov sa objavili aj deti zavraždeného bossa

Šátorovcom pripisujú deväť vrážd, no podľa obžaloby zlikvidovali aj vlastného šéfa či takzvané biele kone.

Šátorovci na súde.
Šátorovci na súde. Foto: TV Markíza

Neľútostne likvidovali nepohodlných, podvádzali či falšovali! Z tohto viní prokurátor údajný zločinecký gang šátorovcov. V utorok sa pred súd postavili jedenásti z nich. Okrem deviatich mŕtvych ľudí majú mať na svedomí aj pripravovanú diskreditáciu vtedajšieho policajného šéfa.

"To sa nedá zabudnúť. Ja som vychoval dvoch vrcholových športovcov,“ povedal otec zavraždených bratov.

Hovorí otec Csabu a Szilárda Raiszovcov. O synov prišiel pred desiatimi rokmi. Z ich strašnej smrti viní obžaloba práve údajný dunajskostredský gang šátorovcov. V utorok sa začal súdny proces, počas ktorého sudca rozhodne o ich vine či nevine.

"Obžalovaných je štrnásť osôb z rôznych trestných činov, ako založenia zosnovania zločineckej skupiny, úkladnej vraždy, či zločin krivého obvinenia," vysvetlila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.

Krivé obvinenie sa podľa obžaloby malo týkať voľakedajšieho policajného šéfa Jaroslava Spišiaka. Jeden z obžalovaných mal naplánovať jeho diskreditáciu - našiel aj svedkov, ktorí by dosvedčili, že Spišiak prevzal 300-tisícový úplatok.

Hlavné pojednávanie je v máji vytýčené na šesť dní. Na pojednávanie prišli aj deti nebohého bossa tejto skupiny. S novinármi sa ale rozprávať nechceli.

Ľudovíta Šátora mal o život pripraviť Zsoltán Nagy alias Čonty, ktorý vyhlásil, že je vinný. Na pojednávanie za múrmi väzenia neprišiel údajný člen skupiny - bývalý vysokopostavený funkcionár policajného zboru.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce