18. 05. 2018 19:15 | TRNAVA/TV Markíza

Medzi zadržanými kamarátmi muža, ktorý vyskočil z bytovky, je aj syn známeho podnikateľa

Všetkých predviedla kriminálka pred súd s putami na rukách.

Za drogy pred sudcu
Za drogy pred sudcu Foto: TV Markíza

Kamarátov nebohého muža, ktorý vyskočil počas zásahu kukláčov z terasy bytovky, predviedli pred sudcu. Zadržala ich Národná protizločinecká jednotka NAKA pri drogovej razii v Trnave. Medzi zadržanými je aj syn známeho muža.  

Traja muži a jedna žena. Štvorica, ktorú mali zadržať v byte na Veternej ulici. Všetkých predviedla kriminálka pred súd s putami na rukách. Sú obvinení z drogovej trestnej činnosti.

Päť hodín trvalo, kým sudca rozhodol, či budú stíhaní vo väzbe alebo na slobode. Zadržali aj syna podnikateľa s autami v Trnave. Mužov sudca poslal za mreže, ženu nie.

Muž (31) vyskočil  z terasy bytu na siedmom poschodí  počas zásahu kukláčov. Údajne bol nafetovaný. Strážiť ho vraj mali príslušníci Pohotovostných motorizovaných jednotiek (PMJ) z Trnavy. Zadržať ho už nestihli. Na dlážku padol z výšky asi pätnásť metrov.

V byte, ktorý mal patriť nebohému, zaistila polícia laboratórium, v ktorom varili pervitín, našli tam aj sušinu. Drogy tam vraj predávali často. Obvinených mala kriminálka v hľadáčiku niekoľko mesiacov, dokonca im mali aj odpočúvať mobilné telefóny. Kukláči zasahovali v tom čase nielen v Trnave, ale aj v Ružomberku a v Košiciach.

Traja muži z drogovej razie sú teda vo väzbe. Dvaja z nich si ponechali lehotu na sťažnosť, tretí ju podal na mieste. Rovnako tak urobila aj prokurátorka, ktorá nesúhlasila s prepustením obvinenej ženy na slobodu. Na ťahu tak bude krajský súd.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce