21. 05. 2018 19:37 | PARTIZÁNSKE/TV MARKÍZA

Manžel neplatil alimenty, bol nezvestný a neskôr ho vyhlásili za mŕtveho. Po rokoch prišiel šok

Nezvestný muž sa nakoniec našiel. Leží v nemocnici v Partizánskom. Stala sa mu kuriózna vec.

Pani Alena sa dozvedela o manželovi šokujúce informácie.
Pani Alena sa dozvedela o manželovi šokujúce informácie. Foto: TV Markíza

Alena nevidela od svojho manžela dlhé roky ani cent výživného na ich deti. Dlhoval je tisíce. Bol nezvestný a dokonca ho vyhlásili za mŕtveho. To, čo sa ale stalo teraz po dlhých rokoch, jej vyrazilo dych.

Odišiel, no zabudol, že má dve deti, na ktoré treba prispievať. Roky sa neozval a tak jeho žena nahlásila nezvestnosť. O deti sa nestaral, pátrali po ňom policajti a súdy ho dokonca v jeho neprítomnosti odsúdili, no Jána nebolo.

„Nikto nič o ňom nevedel, žiadna správa, tak ho vyhlásili za mŕtveho," povedala Alena. Oficiálne sa z nej teda stala vdova. 

No potom sa dozvedela, že jej muž žije a je vo väzení v Česku. Opäť sa začal kolobeh vybavovania. Keďže od neho chcela vymôcť tisícky eur výživného, ktoré jej dlhoval, musela ho nechať vyhlásiť za živého. No keď ho prepustili spoza mreží, zase sa stratil.

Nezvestný muž sa nakoniec našiel. Leží v nemocnici v Partizánskom. Napadol ho býk. "Dolné končatiny boli veľmi slabé. Boli to chabé pohyby, horné končatiny nejakú svalovú silu vykazovali, ale ani nie také, že by sa bol schopný najesť," povedal námestník pre LPS nemocnica Partizánske Gabriel Krbúšik.

Ján momentálne leží na oddelení dlhodobo chorých. Donekonečna tam ale byť nemôže. "Po ukončení liečby sa bude treba o tohto človeka postarať. V prvom rade by to mala byť rodina, pretože má manželku," dodal Krbúšik.

Pani Alena z toho ale nie je nadšená. Podľa právnika Róberta Pietrika to upravuje zákon o rodine, ktorý v prvom ustanovení hovorí o povinnosti manželov starať sa o seba a žiť spolu.

Keďže manžel už nie je nezvestný, právnik v tomto prípade odporúča rozviezť sa.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce