28. 05. 2018 14:10 | NITRA/TASR

Kolaps MHD v Nitre. Vandali zničili vyše 20 autobusov

Kritická situácia potrvá niekoľko dní, pretože je nepojazdná takmer štvrtina vozového parku.

Vandali poškodili čelné sklá štvrtine vozového parku MHD v Nitre.
Vandali poškodili čelné sklá štvrtine vozového parku MHD v Nitre. Foto: Arriva Nitra

Dvadsať autobusov mestskej autobusovej dopravy a jeden prímestskej sa stali v Nitre v noci z nedele na pondelok terčom vandalského útoku. Neznámy páchateľ alebo páchatelia poškodili čelné sklá autobusov. Útok spôsobil výpadky mestskej autobusovej dopravy. 

Vandali poškodili čelné sklá štvrtine vozového parku MHD v Nitre.
Vandali poškodili čelné sklá štvrtine vozového parku MHD v Nitre. Foto: Arriva Nitra
 

Kritická situácia potrvá niekoľko dní, pretože v dôsledku trestného činu je nepojazdná takmer štvrtina vozového parku mestskej hromadnej dopravy (MHD), informovalo vedenie Arrivy Nitra, ktorá zabezpečuje autobusovú dopravu v meste pod Zoborom. Prípadom sa už zaoberajú orgány činné v trestnom konaní.

Dopravca nevypravil 54 spojov

Rozsiahle poškodenie mestských autobusov sa premietlo do vynechávania spojov. V pondelňajšej rannej špičke dopravca zdokumentoval 54 nevypravených spojov na linkách 2, 4, 6, 8, 12, 24, 30 a 32. Po skončení rannej špičky zaistil prevádzku na všetkých trasách.

Dopravca sa obáva, že k výpadkom spojov bude dochádzať aj v najbližších dňoch. Zoznam dotknutých spojov zverejní dopravca na stránke www.arriva.sk a na facebookovom profile Arriva na Slovensku.

„Vyjadrujeme rozhorčenie nad týmto bezprecedentným útokom, ktorý v doterajšej histórii firmy nemá obdobu. Zároveň prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa nám podarilo autobusy opraviť a vrátiť do premávky. Obstaranie potrebných náhradných dielov a následné výmeny čelných skiel sú však časovo náročné," povedal Juraj Kusy, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Nitra.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce