28. 05. 2018 17:20 | VEĽKÝ KRTÍŠ/TV Markíza

Surový útok na psa alebo sebaobrana? Zákrok policajta vyvoláva kontroverzné reakcie

Všetko zachytila kamera. Majiteľ psov bude čeliť trestnému oznámeniu z podozrenia z útoku na verejného činiteľa.

Mestskí policajt kontroluje psíčkara.
Mestskí policajt kontroluje psíčkara. Foto: TV Markíza

Jeden pes, dva pohľady. Aj tak sa dá v skratke opísať zákrok mestského policajta, ktorý vyvoláva kontroverzné reakcie. Vzniklo z toho aj video a ľudia, ktorí ho videli, hovoria o surovom útoku na zviera. Druhá strana to vidí inak.

Na jednom zo sídlisk vo Veľkom Krtíši spozorovali mestskí policajti pri hliadkovaní muža s dvoma psami. Nemal ich na vôdzke. Policajt ho vyzval, aby si ich dal na vôdzku, no muž to odmietol. Psičkár podľa náčelníka nechcel ukázať občiansky preukaz. Policajtov ignoroval a chcel odísť.

Na videu tiež vidieť, ako chcel policajt muža zastaviť, keď ho v tom uhryzol pes. Videla to aj pani, ktorá v tom čase bola vonku. Podľa nej sa policajt smerom k psovi zahnal nohou.

Psičkára zobrali na stanicu s tým, že na neho podajú trestné oznámenie z podozrenia z útoku na verejného činiteľa. Psi však ostali na sídlisku.

Mestský policajt sa do služby tak skoro nevráti. Minimálne sedem dní . V nemocnici mu musia pichať špeciálne injekcie do brucha. Nebolo totiž preukázané, že psy boli očkované

Dotyčný majiteľ psov na mestskom úrade prihlásených nemá. Tým pádom za nich ani neplatí daň. Majiteľa psov sme hľadali doma, otvorila nám žena, ktorá povedala, že muž spí.

V meste je na všetkých verejných priestranstvách voľný pohyb psov zakázaný. Dovolený je len na označených miestach.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce