28. 05. 2018 22:58 , článok bol aktualizovaný 29. 05. 2018 16:39 | PREŠOV/kacs

Záhadná smrť študentky na východe: Mohol byť za tým alkohol a hádka s priateľom

V krátkom čase ide v Prešove už o druhý podobný prípad. V marci na stredoškolskom internáte z piateho poschodia vypadlo 15-ročné dievča.

Tragédia na vysokoškolskom internáte
Tragédia na vysokoškolskom internáte Foto: TV Markíza
Záhadná smrť študentky na internáte v Prešove.
Záhadná smrť študentky na internáte v Prešove.
Študentka spadla v Prešove z 8. poschodia

Tragédia na vysokoškolskom internáte. Osemnásťročná študentka v pondelok večer v Prešove vypadla z balkóna. Pád z ôsmeho poschodia neprežila.

Hrozný pohľad sa obyvateľom internátu naskytol asi o pol desiatej večer. Pod oknami ležalo nehybné telo dievčaťa. Cez nohu mala prerazenú železnú tyč. Okamžite privolali hasičov i záchranárov, no tí už pomôcť nedokázali.

„Po príchode záchranárov už nejavila známky života a lekár musel konštatovať smrť," povedala hovorkyňa Operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

 

Hneď bolo všetkým jasné, že študentka musela vypadnúť z balkóna. Ubytovaná bola na najvyššom poschodí.

„Zo zatiaľ nezistených okolnosti došlo k pádu 18-ročnej dievčiny z ôsmeho poschodia budovy internátu," objasnil krajský policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik.

Niektorí študenti ju vraj krátko predtým videli, ako sa nakláňa cez zábradlie balkóna.

„Dve dievčatá ju videli, že visela dole hlavou." "Neviem, či ju niekto držal, alebo sama visela." „Ťažko povedať, čo sa stalo, či vypadla alebo čo." „Musela prepadnúť cez zábradlie, asi bola opitá." Toto všetko nám povedali študenti z internátu.

Policajti celý internát uzavreli a niekoľko hodín vypočúvali študentov a zaisťovali stopy. Viacerí nám potvrdili, že na internáte večer zapíjali zložené skúšky.

Ukrajinská študentka Irina by v septembri oslávila 19. narodeniny. Bola druháčkou na Fakulte výrobných technológii na Technickej univerzite v Košiciach.

Niektorí tvrdia, že sa večer pohádala s priateľom a na protest vyliezla na zábradlie balkóna. Šmykla sa a udržať sa už nedokázala.

„Polícia prípad vyšetruje ako prečin usmrtenia," dodal Džobanik.

V krátkom čase ide už o druhý podobný prípad. V marci takto v Prešove na stredoškolskom internáte z piateho poschodia vypadlo 15-ročné dievča. Pád prežila s ťažkými zraneniami.


VIAC Z Domáce