30. 05. 2018 19:07 | VEĽKÁ MAČA/TV Markíza

Rekonštrukcia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej odhalila nové skutočnosti

Vyšetrovací pokus sa skončil krátko pred jedenástou hodinou večer. Trval takmer päť hodín.

Dom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
Dom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Foto: TV Markíza

Na miesto vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa vrátili policajti. Spolu s expertmi robili v dome vyšetrovací pokus. Overovali veci, ktoré im vyplynuli z dôkazov. Najpravdepodobnejšou verziou je, že vrah predtým ako zaútočil, čakal na pozemku.

Vyšetrovací pokus v dome Jána Kuciaka vo Veľkej Mači sa začal približne okolo 6-tej večer. Na ulicu ani k domu sme sa ale nemali šancu dostať. Policajti totiž všetky prístupové cesty ohradili páskami. Museli, aby nezmarili vyšetrovanie a neunikli informácie. Zavolali aj rodičov zavraždených.

V dome boli experti z balistiky, chémie, súdni znalci - lekári aj kriminalistickí technici. Skúmali ako vrah postupoval.

Pred streľbou bol pravdepodobne už hodinu na pozemku. Vyzerá to tak, že mal zmapovaný pohyb snúbencov. Zrejme videl, že Martina odišla vyzdvihnúť Jána a aj to, ako sa vrátili. Predpokladajú, že sa ukrýval za kuchyňou. Zaútočil až neskôr. Obaja boli totiž už v domácom oblečení.

Policajti predpokladajú, že Martinu nezastrelili z bezprostrednej blízkosti, mala byť prvá. Našli ju v kuchyni. Vstupnú ranu mala v koreni nosa.

Jána Kuciaka vrah prekvapil na schodoch do pivnice. Teraz je už jasné, že ho zasiahol z bezprostrednej blízkosti. Na jeho tele totiž podľa našich informácií objavili povýstrelové splodiny. Dostal dve rany do hrude.

Podľa expertízy to vyzerá na zbraň s tlmičom. Náboje boli vraj delaborované, znamená to, že ich ktosi upravoval. Z dôkazov vyplýva, že mal so zbraňou problém, svedčiť o tom môžu aj nevystrelené náboje na podlahe.

Vyšetrovací pokus sa skončil krátko pred jedenástou hodinou večer. Trval takmer päť hodín.

Viac nájdete v reportáži Zuzany Ondruškovej

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce