30. 05. 2018 19:07 | BRATISLAVA/TV Markíza

Mal to byť policajný prezident bez káuz: Milana Lučanského si už podala opozícia, ale aj mimovládky

Vlna kritiky sa na nového policajného prezidenta spustila hneď po jeho vymenovaní.

 Na nový prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský
Na nový prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský Foto: TASR/Dano Veselský

Mal to byť policajný prezident bez káuz. Takto si nového šéfa zboru predstavoval premiér Peter Pellegrini. Namiesto upokojenia vášni však prichádza vlna kritiky. Milana Lučanského si podala nielen opozícia, za výsmech verejnosti ho považujú aj mimovládky a iniciatíva Za slušné Slovensko.

 

Milan Lučanský, nový šéf policajného zboru. Premiér Peter Pellegrini si na tomto poste predstavoval ešte v pondelok policajta s takýmto profilom.

„Novovymenovaný policajný prezident nesmie vzbudzovať akékoľvek pochybnosti, že by bol napojený na akékoľvek podozrivé závadové osoby a skupiny v tejto krajine, alebo že by bol prepojený na nejaké záujmové alebo politické zoskupenia," povedal Pellegrini.

Napriek tomuto prísľubu a viacerým kauzám spájaných s Milanom Lučanským, premiér dnes jeho nomináciu odobril. „Absolvoval detektor lži, prešiel previerkou prísne tajné," objasnil Pellegrini.

„Pre mňa previerka nie je dostatočnou zárukou, sám viem o ľuďoch, ktorí ju dostali a nemali ju dostať," uviedol opozičný poslanec Gábor Grendel.

Vlna kritiky sa na nového policajného prezidenta spustila hneď po jeho vymenovaní. Ako prví ho za neprijateľného označili opoziční poslanci. „To, čo sa dnes udialo, je hanebné," povedal opozičný poslanec Ľubomír Galko.

„Ministerkou vnútra je pravá ruka Roberta Kaliňáka a policajným prezidentom bude ľavá ruka Roberta Kaliňáka," dodal Grendel.

Hoci sa Milanovi Lučanskému podarilo dostať za mreže Mikuláša Černáka či gang kyselinárov, podľa Aliancie Fair-play nevysvetlil verejnosti kúpu domu na Floride. Jeho susedom na Floride mal byť aj podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar. Ten hovorí, že nehnuteľnosť preverila aj finančná správa a národný bezpečnostný úrad. A nič nekalé vraj nenašli.

„Keďže viem aj ja to pozadie, ktoré bolo na Floride, tak som si istý, že to vysvetlil dôveryhodne a dostatočne," poznamenal koaličný poslanec Andrej Hrnčiar.

Milan Lučanský odkázal, že nemá problém rozprávať o akýchkoľvek pochybnostiach a vysvetlí aj akékoľvek stretnutie so závadovými osobami. Od premiéra má požehnanie ukázať, čo v ňom je. „Teraz je na pani ministerke a na jej troch nominantoch, aby ukázali, ako bude polícia v nasledujúcich mesiacoch fungovať," uzavrel premiér Peter Pellegrini.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce