Live
Matovič o téme Arca Capital. Fico a Pellegrini sú podľa neho spolupáchatelia tejto skupiny
Sledujte tu
01. 06. 2018 11:07 , článok bol aktualizovaný 01. 06. 2018 16:02 | DUNAJSKÁ STREDA/kacs

Požiar vo firme vyrábajúcej známe pagáčiky uhasili v Dunajskej Strede po vyše štyroch hodinách

Z haly evakuovali 117 zamestnancov.

Požiar haly v Dunajskej strede.
Požiar haly v Dunajskej strede. Foto: HaZZ

Hasiči zasahovali pri rozsiahlom požiari haly na Múzejnej ulici v Dunajskej Strede. Asi po piatich hodinách ho dostali pod kontrolu a následne ho úplne zlikvidovali.

"Z miesta udalosti odchádzajú hasičské jednotky. Na likvidácii požiaru pracovalo viac ako 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, pričom bola vyžiadaná aj medzikrajská pomoc z Bratislavy. Pri udalosti nedošlo k žiadnym zraneniam," potvrdila hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová.

Požiar vypukol vo výrobnom závode Minit. "Dodávky výrobkov pre odberateľov nie sú ohrozené, budú naďalej zo strany spoločnosti MINIT SLOVAKIA štandardne plnené," uviedla hovorkyňa spoločnosti Veronika Vajasová Boldocká.

 

Evakuovať museli 117 zamestnancov. „Pri požiari bol zranený jeden muž, ktorý bol prevezený do nemocnice a pravdepodobne sa nadýchal splodín. Polícia vydala výzvu pre občanov do rozhlasu a regionálnych médií, aby nevchádzali do blízkosti miesta požiaru a aby si pozatvárali okná na príbytkoch," doplnila policajná hovorkyňa Mária Kredatusová.

V Dunajskej strede horí hala.
V Dunajskej strede horí hala. Foto: HaZZ
 

Príčina požiaru ešte nie je známa.

"Keďže majiteľ určil predbežnú škodu spôsobenú požiarom na 10 miliónov eur, sú na mieste udalosti aj zisťovatelia príčin vzniku požiarov. Hasiči sa požiar snažia dostať pod kontrolu," uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

V hale tento týždeň pozastavili výrobu, požiar vznikol počas údržbárskych prác. Hala je silno zadymená, pričom hustý dym sa šíri aj do okolia.

Požiar v Dunajskej Strede.
Požiar v Dunajskej Strede. Foto: Som reportér
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce