04. 06. 2018 12:04 , článok bol aktualizovaný 04. 06. 2018 17:53 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ďalšie zábery nechutného útoku: Juraj uštedril Henrymu facky, aj keď bezvládne ležal na zemi

Prípad otriasol celým Slovenskom. TV Markíza získala video, na ktorom je vidieť celý incident.

Brutálny útok v Bratislave.
Brutálny útok v Bratislave. Foto: TV Markíza

TV Markíza získala záznam z brutálnej bitky v centre hlavného mesta, ktorá otriasla Slovenskom. V sobotu (26.5.) nadránom na Obchodnej ulici v Bratislave napadol Juraj Hossu (28) Filipínca Henryho (†36), ktorý sa snažil brániť svoje dve kamarátky. Útočník pristúpil k cudzincovi, ktorý pred o hlavu väčším pästiarom ustupoval. Po prvej rane do tváre zostal Henry kľačať, no Jurajovi to nestačilo a uštedril mu ešte kopanec rovno do hlavy. Po ňom už zostal Henry nehybne ležať na zemi.

Vyzerá to tak, že okrem kopancov si útočník všetko nahrával na telefón. Dokonca si zrejme na ťažko zraneného muža vyložil nohu a fotil si ho.

V tom momente si útočníkov komplic namiesto poskytnutia prvej pomoci zakrýva tvár a tvári sa, že nič nevidí. Na záberoch, ktoré sme získali, je vidieť ako agresívny muž vôbec nejavil ochotu pomôcť svojej obeti.

Upozorňujeme na brutálnosť videa, ktoré nie je vhodné pre deti a citlivé povahy.

 

Ďalšie zábery si pozrite v reportáži Braňa Tomagu:

 
 

Útočník Juraj Hossu z Dunajskej Stredy mu facky uštedril ešte aj keď videl, že obeť bezvládne leží na zemi. Udrel tiež aj Henryho kamarátku, ktorá mu chcela útočníka zastaviť.

TV Markíza má k dispozícii aj svedectvo kamarátky, ktorá opísala, čo sa presne stalo. Kamarátka nebohého tvrdí, že Henry bránil dve priateľky, keď sa vracali z diskotéky. Opisovala jej to jedna z nich. Rozhovor nám poskytla pod podmienkou, že zachováme ich anonymitu.

„Henry a jedna kamarátka si išli kúpiť pizzu a tá druhá kamoška ich čakala vonku. Prišiel k nej muž a pýtal sa jej, odkiaľ pochádza. Potom ju začal ťahať do taxíka. V tom vyšiel Henry s druhou kamarátkou, odtiahli ju a prešli cez cestu. On ich dobehol a schytil druhú kamarátku. Henry mu povedal, že obe sú s ním. Muž ho zhodil na zem a začal ho kopať. Svedkyne prosili útočníkových kamarátov, aby ho zastavili, že je v bezvedomí, a oni na to: Len ho nechajte," opisuje udalosti Henryho kamarátka.

Zrazu boli pri nich policajti a Henryho začali oživovať. Pokračovali záchranári a odviezli ho do nemocnice. Mladý Filipínec ťažkým zraneniam vo štvrtok (31.5.) v nemocnici podľahol.

Na snímke obžalovaný Juraj H., ktorý dobil v centre Bratislavy Filipínca.
Na snímke obžalovaný Juraj H., ktorý dobil v centre Bratislavy Filipínca. Foto: TASR
 

Na Slovensko pricestovala z Filipín aj  Henryho rodina, mama, brat a jeho jediná sestra Mina, tá vraj tušila, že niečo zlé sa stalo. 

"V tú noc som nemohla spať, prichádzali mi správy, že Henrymu sa niečo stalo, ale nechcela som tomu veriť," opísala Mina.

Mama na Henryho spomína ako na vzdelaného a odvážneho chlapca, ktorý chcel precestovať celý svet. Povedal jej, že na Slovensku chcel žiť päť rokov.  

Voči útočníkovi necíti Henryho rodina nenávisť, aj napriek trpkej skúsenosti nechcú na Slovensko spomínať v zlom, jediné čo chcú je ale spravodlivosť a odísť na Filipíny s Henryho pozostatkami, kde pre neho pripravujú poslednú rozlúčku.

Obvineného muža na súde stretli zoči voči. Rodine sa ospravedlnil, no tvrdí, že si na nič nepamätá.

Polícia stále hľadá aj ďalších svedkov. "Obraciame sa na ďalších prípadných svedkov tohto incidentu, ktorí boli v inkriminovaný čas na mieste alebo v blízkosti miesta, kde k fyzickému napadnutiu došlo," uviedol policajný hovorca Michal Szeiff. Svedkov tohto incidentu, prípadne osoby disponujúce informáciami, ktoré by mohli napomôcť pri vyšetrovaní, polícia žiada, aby jej poskytli na bezplatnom čísle polície 158.


VIAC Z Domáce