05. 06. 2018 19:20 | PIEŠŤANY/TV Markíza

Muž, ktorý si zo svojho psa spravil terč, si vypočul rozsudok

Do desaťročného dobermana vystrieľal desiatky nábojov, no nielen to.

Utýraný pes Leo
Utýraný pes Leo Foto: TV Markíza

Zo živého tvora si spravil terč. Muž z obce neďaleko Piešťan dlhodobo brutálne týral svojho psa. Do desaťročného dobermana vystrieľal desiatky nábojov, no nielen to. Ochranári psa našli v stave, ktorý ich šokoval. Vážne zranenia nakoniec neprežil. Súd majiteľa odsúdil.

Leo namiesto lásky dostával od majiteľa len rany. Po rokoch surového zaobchádzania sa mu podarilo vlani vo februári prehrýzť oplotenie a gazdovi - tyranovi utiecť. Pobehoval neďaleko kúpeľného mesta. Potácal sa a bol dezorientovaný. Okamžite išli po neho ochranári.

Zúboženého psa dali v piešťanskom útulku vyšetriť a zistenia veterinára ich prekvapili. S nábojmi zo vzduchovky v tele žil Leo niekoľko mesiacov.

Zviera bolo vyhladované, dehydratované, malo preležaniny a ledva sa udržalo na nohách. Aj keď vedeli, že šancu na prežitie má minimálnu, robili, čo mohli.

Leo aj napriek veľkej starostlivosti ochranárov po mesiaci zomrel. S majiteľom sme sa chceli stretnúť osobne. Nikto nám neotváral. Susedia vraj ani len netušili, aké zverstvo sa za bránami domu dialo.

Policajný vyšetrovateľ obvinil majiteľa psa z týrania. Okresný súd v Piešťanoch ho uznal vinným a uložil mu podmienečný trest odňatia slobody vo výmere 16 mesiacov so skúšobnou dobou na dva roky, počas ktorej mu zakázal chovať psov. Majiteľ sa ale odvolal. Krajský súd v Trnave sa pred niekoľkými dňami s rozhodnutím prvostupňového súdu stotožnil.

 VIAC Z Domáce