06. 06. 2018 08:48 , článok bol aktualizovaný 06. 06. 2018 19:38 | NITRA/TV Markíza

Na Okresnom úrade v Nitre strieľal dôchodca. V bytovke vraj podpálil aj rozvodnú skriňu

Zbraň vraj mal nelegálne. Všetko nasvedčuje tomu, že útok plánoval.

Muž, ktorý strieľal na Okresnom úrade v Nitre.
Muž, ktorý strieľal na Okresnom úrade v Nitre. Foto: Plus 1 deň/Jozef Uhlárik
Budova Okresného úradu v Nitre, kde sa strieľalo.
Vrchné poschodie na Okresnom úrade v Nitre, kde sa strieľalo.
Policajná páska pred schodami na Okresnom úrade v Nitre, kde sa strieľalo.

Streľba na Okresnom úrade v Nitre. Dôchodca vystrelil na pracovníčky úradu. Terčom však mal byť, podľa našich informácií, niekto iný – sused, s ktorým mal muž dlhodobo nezhody. Protivník však na priestupkové konanie tentoraz neprišiel. A to mu podľa všetkého zachránilo život.

Dôchodcu (65) policajti zadržali ráno po pol deviatej krátko po streľbe. Úrad, v ktorom je aj klientské centrum, okamžite uzavreli. 

Muž strieľal v jednej z pojednávacích miestností na prvom poschodí. Guľka len tesne minula tvár jednej z pracovníčok.  

Policajná páska pred schodami na Okresnom úrade v Nitre, kde sa strieľalo.
Policajná páska pred schodami na Okresnom úrade v Nitre, kde sa strieľalo. Foto: Monika Koleková
 

Na úrade ho údajne poznajú ako chronického stažovateľa. V čase streľby s ním boli v kancelárii dve zamestnankyne. Sedeli za stolom a muž vystrelil medzi ne. Guľka skončila v stene. 

"Môžem potvrdiť, že na Okresnom úrade v Nitre došlo k streľbe, bolo to v pojednávacej miestnosti pri prejednávaní priestupku. Nikto nie je zranený, ale vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa k prípadu zatiaľ nemôžeme vyjadrovať," hovoril prednosta Okresného úradu v Nitre Karol Borik.

Zbraň mal mať dôchodca nelegálne. Všetko nasvedčuje tomu, že útok plánoval. Údajne mal so sebou zbalený ruksak. Podľa našich informácií sa krátko po streľbe priznal, že terčom útoku mal byť sused, s ktorým mali spory. Ten mal ráno tiež prísť na priestupkové konanie, no neurobil tak. 

Muži, ktorí majú nájomné byty hneď vedľa seba v mestskom dome pre seniorov, mali podľa susedov medzi sebou problémy už dlho. Strelec vraj ale nebol za dobre s viacerými. Podľa susedov nie je náhoda, že ráno v bytovke horelo. Myslia si, že dôchodca tesne pred odchodom na úrad podpálil rozvodnú skriňu vo vestibule.

Prípad už prevzala národná protizločinecká jednotka a podľa neoficiálnych informácií nie je vylúčené, že prípad kvalifikujú ako pokus o úkladnú vraždu.

 


VIAC Z Domáce