09. 06. 2018 09:30 , článok bol aktualizovaný 09. 06. 2018 12:30 | BRATISLAVA/TASR

Predsedom strany Most-Híd ostáva Bugár, súpera nemal

Novým podpredsedom sa stal Peter Antal, ktorý nahradil Luciu Žitňanskú.

Béla Bugár.
Béla Bugár. Foto: TASR

Béla Bugár ostáva predsedom Mosta-Híd ďalšie štyri roky. Rozhodli o tom delegáti na sobotňajšom sneme v Bratislave. Bugár vedie Most-Híd od jeho založenia v roku 2009.

Bugár protikandidáta nemal. Do podpredsedníckych funkcií boli opätovne zvolení László Sólymos, Ábel Ravasz a Ivan Švejna.

Novým podpredsedom sa stal Peter Antal, ktorý nahradil Luciu Žitňanskú. Tá zo straníckej funkcie ešte v máji abdikovala, keďže z politiky sa chce postupne stiahnuť.

Lucia Žitňanská sa vzdala postu

Poslankyňa Národnej rady SR a exministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) sa vzdala postu podpredsedníčky Mostu-Híd. Ostáva radovou členkou strany aj súčasťou poslaneckého klubu.

"Chcem sa viac venovať svojej profesijnej činnosti s postupne vycúvať z politického života. Z môjho pohľadu je to logická konzekvencia, keďže nemám záujem uchádzať sa o verejné funkcie a kandidovať v ďalších parlamentných voľbách," uviedla pred zasadnutím straníckeho snemu v Bratislave.

Napriek tomu, že v parlamente nehlasuje vždy tak, ako zvyšok koalície, Žitňanská tvrdí, že s vedením Mostu-Híd problém nemá. "Čo sa mi nepáči, poviem. Konflikt ale nemáme. S Bélom Bugárom sme sa porozprávali a rešpektujeme sa v týchto pozíciách navzájom," ozrejmila.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce