12. 06. 2018 11:17 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ind obvinený z vraždy futbalistu v centre Bratislavy tvrdí, že je nevinný a len sa bránil

Nishit Timothy dokonca tvrdí, že ho pred potýčkou nazvali teroristom.

Obvinený Ind Nishit Timothy.
Obvinený Ind Nishit Timothy. Foto: TV Markíza

Vraj sa len bránil a vôbec netušil, že niekoho zavraždil. Takto sa na súde obhajoval Ind, ktorého prokurátor viní z vraždy futbalistu v centre Bratislavy. Nishit Timothy dokonca tvrdí, že ho pred potýčkou nazvali teroristom. Tragédia sa stala ešte vlani v októbri. .

Nishit Timothy, doteraz bezúhonný občan, otec dvoch detí na 7. október 2017 už nikdy nezabudne. Po oslave sa podľa vlastných slov šiel prejsť do centra mesta. Na Hviezdoslavovom námestí narazil na troch mužov. Práve s nimi sa dostal do smrteľnej potýčky.

Obžalovaný muž tvrdí, že na začiatku incidentu na neho niekto zakričal, že je terorista a cigán. „Vytiahol z vrecka nôž, lesklej kovovej farby s drevenou rukoväťou, v celkovej dĺžke 24 centimetrov a tento použil rôznou silou a prudkosťou proti poškodeným, ktorým opakovane mieril do oblasti hlavy, krku, tváre a hrude," povedal krajský prokurátor Michal Šúrek.

Obhajca Igor Schweighofer médiám oznámil, že klient s obžalobou nesúhlasí, je mu veľmi ľúto, čo sa stalo, ale konal v nutnej obrane

Prokurátor ho ale viní z vraždy a teda že konal s úmyslom človeka usmrtiť.„Ja mám za to, že bolo v prípravnom konaní zabezpečených dostatok dôkazov na to, aby sme mali na čom obžalobu postaviť," tvrdí Šúrek.

Na súde vypovedal aj Volodymir, ktorý pri útoku bol. Tvrdí, že všetci mali vypité a veľa si z toho nepamätá, lebo bol v šoku. „Jediné, čo vám môžem povedať, že normálni ľudia, keď prídu na Slovensko so sebou nože nenosia. No keď sebaobrana má byť to, že mne dá nožom dve rany a kamarátovi päť," konštatoval kolega nebohého muža.

Ešte pred útokom mal Volodymira na diskotéke zhodiť na zem istý muž. Senát teda zisťoval, či to malo spojitosť so smrteľným útokom a či tým mužom nebol Nishit Timothy. Kolega nebohého Braňa poznamenal, že to nemôže potvrdiť.

Na pojednávaní prehrávali aj video z celého útoku. Na ňom vidieť, ako do seba navzájom muži strkali. O pár minút ležal futbalista na zemi.

Rodina od obžalovaného žiada státisíce eur ako náhradu škody. Ten s tým ale nesúhlasí, lebo podľa neho napadli oni jeho.

Pojednávanie pokračuje v stredu (13. 6.), vypovedať prídu ďalší svedkovia a aj znalci.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce